Wydanie nr 172/2018, Czwartek 21.06.2018
imieniny: pokaż (12 imiona)Teodor, Domamir, Demetria, Lutfryd, Alojza, Alojzy, Marcja, Rudolf, Rudolfina, Alicja, Rudolfa, Chloe
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody

Złapany na włamaniu. Grozi mu 10 lat. Nowodworski Raport Służb Mundurowych - 03.01.2017

Policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego nowodworskiej komendy, zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu z telefonami. Mundurowi ustalili, że sprawca wszedł przez wybitą szybę w drzwiach wejściowych do sklepu, skąd próbował wynieść pięć telefonów komórkowych. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. Strażacy mieli pracowity rok. Odnotowali wzrost o 100 zdarzeń więcej w stosunku do roku 2015. Służby podsumowują ubiegły tydzień i Nowy Rok w powiecie nowodworskim.

 

 

Ostatni weekend 2016 roku, podobnie jak okres świąteczny był wyjątkowo spokojny dla nowodworskich strażaków.

W tych dniach odnotowano tylko jedno zgłoszenie, dotyczące pożaru samochodu w miejscowości Stegna w dniu 31 grudnia. Pomimo szybkiej interwencji strażaków samochód uległ całkowitemu spaleniu, natomiast nikt nie odniósł obrażeń. Pożar gasiły jednostki ochrony przeciwpożarowej ze Stegny oraz Nowego Dworu Gdańskiego.

Krótko podsumowując ubiegły rok, należy stwierdzić, że był pracowity dla strażaków naszego powiatu-mówi st.kpt. Jarosław Gryciuk z-ca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej-Odnotowaliśmy wzrost o ponad 100 zdarzeń w stosunku do roku 2015. Spośród 942 zdarzeń tylko 184 stanowiły pożary natomiast aż 710 razy, wyjeżdżaliśmy do miejscowych zagrożeń, na szczęście w większości małych i lokalnych. Niestety, odnotowaliśmy 9 ofiar śmiertelnych tj. o 2 więcej niż w roku 2015, natomiast liczba osób poszkodowanych jest na tym samym poziomie tj. 98 osób. W ramach profilaktyki i prewencji przeciwpożarowej przeprowadziliśmy niemal 100 kontroli budynków, obiektów i terenów na terenie naszego powiatu. Skontrolowaliśmy niemal 20 obiektów, organizujących letni wypoczynek dzieci i młodzieży szkolnej.

W ramach nadzoru operacyjnego inspekcjonowaliśmy wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, jednostki krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, dwukrotnie. Przeszkoliliśmy około 150 strażaków ochotników na kursach podstawowych i specjalistycznych. W ubiegłym roku wzbogaciliśmy się o nowy samochód operacyjny, sprzęt ochrony osobistej oraz inny niezbędny sprzęt do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Podsumowując ubiegły rok, w imieniu komendanta powiatowego, dziękuję wszystkim ratownikom powiatu nowodworskiego za współpracę w minionym roku. Dziękuję również wszystkim przyjaciołom naszej komendy za pomoc i wsparcie w realizacji naszych działań- dodaje z-ca komendanta.

 

W niedzielę nad ranem dyżurny nowodworskiej policji został powiadomiony przez mieszkańca Nowego Dworu Gdańskiego o włamaniu do punktu usługowego ze sprzedażą telefonów komórkowych w tej samej miejscowości. Dyżurny niezwłocznie skierował pod wskazany adres funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową. Mundurowi dojeżdżając na miejsce, zauważyli wewnątrz budynku mężczyznę, który był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Został zatrzymany. Okazało się, że to 23-latek, mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego podejrzewany o popełnienie przestępstwa. Z zebranego przez policjantów materiału wynika, że sprawca po wybiciu szyby w drzwiach wejściowych wszedł do wnętrza sklepu, a następnie próbował ukraść telefony komórkowe, których nie zdołał wynieść, bo został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku popełniania przestępstwa.

23-latek został przewieziony do nowodworskiej komendy policji, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Telefony niebawem wrócą do swojego właściciela.

Informacji odnośnie interwencji podjętych przez Państwową Straż Pożarną w Nowym Dworze Gdańskim udzielił, nam zastępca komendanta rzecznik prasowy st.kapitan Jarosław Gryciuk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim. W imieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim informacji odnośnie minionego tygodnia udzielił nam p.o  oficera prasowego policji asp.sztab Sebastian Białachowski  KPP Nowy Dwór Gd.

 

 

Zobacz wideo.

 

Edyta Kozakiewicz

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.