Wydanie nr 141/2018, Poniedziałek 21.05.2018
imieniny: pokaż (10 imion)Tymoteusz, Ryksa, Walenty, Wiktor, Przedsława, Jan, Pudens, Krzysztof, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody

Pomysły na wycieczkę weekendową w czasie ferii zimowych

Pomysły na wycieczkę weekendową w czasie ferii zimowych fot. Snowboarding trip, autor zdj. Jan Kraus, CC by 2.0
Ferie zimowe to wymarzona przez dzieci przerwa od nauki, którą warto wykorzystać jako doskonałą okazję do wspólnych wycieczek rodzinnych. Krótki wypoczynek może być zaplanowany jako podróż autobusem. Dokąd warto pojechać na weekend? Gdańsk i Gdynia przyciągają turystów przez cały rok, równie popularna jest stolica Litwy Wilno, której zabytki można z powodzeniem zwiedzać także z dziećmi.

Wybór Trójmiasta i Wilna na wyjazd weekendowy jest podyktowany względami praktycznymi. Podróż autobusem do tych miast nie zajmuje zbyt wiele czasu, a dostępność wielu połączeń obsługiwanych przez różne firmy przewozowe sprawia, że taką podróż można zaplanować także w ostatniej chwili. Wystarczy zajrzeć na przykład do wyszukiwarki połączeń autokarowych GoEuro.pl, aby wskazać kurs oraz kupić online bilety.

Planując rodzinny pobyt w Gdańsku, warto się wybrać na wspólny spacer Traktem Królewskim, którym przez wieki do miasta wjeżdżali królowie. Przechadzka Traktem to możliwość obejrzenia Fontanny Neptuna oraz podziwiania licznych zabytkowych kamieniczek. Spacer kończy się nad Motławą. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Ośrodek Kultury Morskiej, gdzie dzieci poznają tajniki życia portów i mogą się bawić pływającymi modelami statków.

Gdynia jest rzadziej odwiedzana, choć dojazd do niej jest bardzo łatwy dzięki systemowi komunikacji miejskiej Trójmiasta. Miejski Teatr Miniatura daje możliwość obejrzenia wspólnie z dzieckiem ciekawej sztuki, przeznaczonej dla najmłodszych. Pracownicy teatru prowadzą także mini-warsztaty, w ramach których dzieci dowiedzą się, jak powstaje przedstawienie i kto je tworzy. W Gdyni stacjonuje również statek - muzeum Dar Pomorza oraz okręt - muzeum ORP Błyskawica, w których dostępne są ekspozycje na różnych poziomach.

Wilno także zimą ma w sobie wiele uroku. Tutaj dzieci chętnie odwiedzają miejscowe Muzeum Zabawek, gdzie wolno się bawić eksponatami. Dodatkowym atutem muzeum jest również możliwość poznania z bliska zabawek, którymi bawili się dziadkowie i rodzice. Punktem obowiązkowym w zwiedzaniu litewskiej stolicy jest Baszta Zamku Giedymina, która stanowi wizytówkę miasta. Widok rozciągający się z tej wysokości docenią dorośli i dzieci. Na szczyt wzgórza można wjechać kolejką z dziedzińca położonego u stóp Muzeum Narodowego.

Daria Grenda

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.