Wydanie nr 197/2018, Poniedziałek 16.07.2018
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl

Ostaszewo: Sierpniowy Impuls Kulturalny. Relacja z imprezy! - 06.08.2017

Ostaszewo: Sierpniowy Impuls Kulturalny. Relacja z imprezy! - 06.08.2017 fot. Mateusz Grabowski
Już po raz piąty w Ostaszewie odbył się Sierpniowy Impuls Kulturalny. Pogoda dopisała, dopisali mieszkańcy i turyści. Dopisali także artyści.

Imprezę zorganizował Gminny Dom Kultury i Sportu w Ostaszewie, koordynowała dyrektor Monika Zadrożna. Poprowadził konferansjer Łukasz Zarębski. Wszyscy przybyli na to wydarzenie mogli podziwiać stoiska rozmaitych sołectw Ostaszewa, zjeść coś w punktach gastronomicznych a także polatać prawdziwym balonem! Dla dzieci strażacy z OSP przygotowali mnóstwo piany - ku zmartwieniu rodziców, wszystkie niemal pociechy upaprane, ale uśmiechnięte od ucha do ucha doskonale się w niej bawiły.

Kierownik drużyny Pan Michał Mikołajczak przedstawił także "narybek" lokalnego zespołu piłkarskiego "Mady Ostaszewo", juniorzy i żacy nieco nieśmiali na scenie - dostali upominki wręczone przez Wójta Gminy Ostaszewo Michała Chrząszcza. Sołectwa i Dom Kultury i Sportu w Ostaszewie przygotowały torty. Pierwszym kawałkiem tortu jubileuszowego (przygotowanego przez Dom Kultury) rozpoczął imprezę wójt Ostaszewa Michał Chrząszcz. Torty z sołectw Ostaszewo, Palczewo, Nowa Koscielnica, Jeziernik, Piaskowiec, Gniazdowo i Nowa Cerkiew brały udział w konkursie na najsmaczniejszy tort. Wygrało sołectwo Gniazdowo. Najładniejsze stoisko miało natomiast sołectwo Piaskowiec.

Na scenie wystąpili:

„Siostry Wajs & Stonoga” - to projekt muzyczny dwóch sióstr, które od lat tworzą projekty teatralne dla dzieci. Dwie szalone Siostry – Agnieszka i Patrycja zarały dzieciaki do świata kolorowej, roztańczonej i rozśpiewanej Stonogi, która za pomocą wesołych piosenek opowiadała dzieciom rozmaite zabawne historie. Są to piosenki napisane z myślą o najmłodszych, którzy mogły wspólnie z Siostrami zanucić wesołe melodie, zatańczyć razem z tancerzami w rytm kubańskiej muzyki, pobawić się przy afrykańskich dźwiękach i rozwiązać słowne zagadki. Siostry Wajs z powodzeniem wciągały dzieci do wspólnej zabawy, proponując piosenki z pierwszej debiutanckiej płyty, której premiera odbyła się pod koniec 2015 roku.

Piosenki sióstr Wajs zyskały spore grono wielbicieli nie tylko wśród najmłodszej części publiczności. Rodzice, którzy zabierają dzieci na interaktywny koncert chwalą sobie jego edukacyjny charakter. A Siostry jednogłośnie twierdzą, że zależy im, aby stonoga podróżowała po całej Polsce wciągając dzieci w każdym wieku do wspólnej zabawy. Stonoga to pewnego rodzaju symbol – mówi Agnieszka Wajs – Oznacza, że każdy może z nami zaśpiewać. - Chcemy zaburzyć granicę między sceną i publicznością, wyjść do dzieci i zaprzyjaźnić się z każdą „małą stonogą”– dodaje Patrycja Wajs.

Kabaret K2 - Panowie o swojej twórczości piszą tak:
„ Nasz program jest dynamiczny. Jeżeli szukacie w kabarecie liryki, u nas jej nie znajdziecie. Nie, żebyśmy nie cenili, ale nie stosujemy. Skecze piszemy oczywiście po to, żeby widza rozbawić, ale nie tylko. Staramy się, żeby były „o czymś”. Jedak jest to staranność nienachalna, unikamy dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie. Obserwujemy świat i szukamy tematów dotyczących Was i nas. Nie pokazujemy ich jednak w skali 1:1. Zawsze przetwarzamy rzeczywistość. Podkręcamy absurdalność sytuacji. Programowo unikamy stosowania wulgaryzmów. Nie, że unikamy w ogóle. Unikamy przeklinania, które ma maskować brak żartu. Wulgaryzmu dla wulgaryzmu. Podobnie jak szoku dla szoku. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, ale robimy to w jakimś celu”.

Zespół Bracia istnieje od 2001 roku i jest obecnie jednym z najbardziej cenionych zespołów rockowych w Polsce. Na czele formacji stoją bracia Piotr i Wojciech Cugowscy.

Zespół ma w dorobku cztery albumy: „Fobrock”, „Tribute to Queen”, „Zapamiętaj” oraz „Zmienić zdarzeń bieg”, który dzięki przebojom: „Nad przepaścią”,  „Wierzę w lepszy świat”, „Po drugiej stronie chmur” czy "Niepisane" zdobył status Platynowej Płyty. Na czele formacji stoją bracia Piotr i Wojtek Cugowscy. Piotr Cugowski jest jednym z najlepszych polskich wokalistów. Współpracował m.in. z legendarnym współzałożycielem zespołu Deep Purple, Jonem Lordem oraz z całą czołówką polskiej sceny muzycznej. Zdobył Grand Prix Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze za wykonanie utworu Czesława Niemena "Jednego serca". Piotr Cugowski ma również na swoim koncie tytułowe piosenki do filmów "Syberiada polska" oraz "Miasto 44". Wojtek Cugowski to bardzo ceniony w branży muzycznej gitarzysta, wokalista, kompozytor i aranżer. Najnowszy projekt muzyczny Piotra i Wojtka Cugowskich, to zespół… Cugowscy stworzony wraz z ojcem, Krzysztofem Cugowskim czyli legendarnym wokalistą nieistniejącej już Budki Suflera. Ich płyta "Zaklęty krąg" (premiera: 30.09.2016) to solidna dawka przebojowego grania z rockowymi korzeniami. W marcu i kwietniu 2017 odbyła się promująca ten album trasa koncertowa pod tym samym tytułem.
 
skład zespołu:
Piotr Cugowski – wokal    
Wojciech Cugowski – gitara, wokal
Tomasz Gołąb – gitara basowa
Jarosław Chilkiewicz – gitara
Bartłomiej Pawlus – perkusja

Mateusz Grabowski

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.