Wydanie nr 197/2018, Poniedziałek 16.07.2018
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl

Nowy Dwór Gdański: Ruszył remont ul. Willowej. 35-letni asfalt będzie w końcu wymieniony - 09.08.2017

Nowy Dwór Gdański: Ruszył remont ul. Willowej. 35-letni asfalt będzie w końcu wymieniony - 09.08.2017 fot. Mateusz Grabowski
Rozpoczął się pierwszy etap prac na ulicy Willowej. Zanim rozpocznie się rewitalizacja drogi i pobocza - należy wymienić stare rury biegnące pod ulicą.

Ulica znajdująca się nieco na uboczu, równolegle do ul. Tczewskiej prowadzącej na Malbork, od lat omijana była szerokim łukiem przez drogowców. Najstarsi mieszkańcy nie pamiętają naprawy nawierzchni na tej drodze. Niedawno pisaliśmy jednak o przetargu na wykonanie jej remontu.

Http://Www.Autoczescionline24.pl

Wczoraj rozpoczął się pierwszy etap, polegający na wymianie starych rur pod ulicą. W planach jest też budowa podziemnej pompy odwadniającej, gdyż woda deszczowa nie odpływa z ulicy ze względu na obniżenie terenu.

Plany przebudowy nie przewidziały jednak chodnika po dwóch stronach drogi, jak było do tej pory, a tylko od strony ulicy Tczewskiej. Z drugiej strony furtki i bramy posesji mają wychodzić bezpośrednio na drogę. Mimo protestów mieszkańców, projekt został zaakceptowany i wdrożony do realizacji. Jak twierdzą mieszkańcy, nie dość, że chodnik będzie tylko z jednej strony, to na dodatek nie z tej co trzeba - ponieważ ludzie chodzący ulicą naturalnie wybierają chodnik, który ma być zlikwidowany. Tak czy inaczej są jednak zadowoleni z rozpoczęcia prac. Utrudnienia mają potrwać rok, a pamiętający "lepsze czasy" asfalt ma zostać wymieniony na Polbruk.  
 

Mateusz Grabowski

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
optymistka
optymistka 10.08.2017, 08:54
Do Witka. dlaczego nas tak kwitujesz. Jestem mieszkanką tej ulicy i cieszę się z tego remontu. A to, że chcieliśmy chodnik tak jak był do tej pory to nic złego, przecież ten remont zdefiniuje jak będzie wyglądać nasza ulica na dziesiątki lat i każdy chciałby aby było funkcjonalnie. Pozdrawiam Witka.
Witek
Witek 09.08.2017, 20:39
w dupie się poprzewracało, remontują to jeszcze źle