Wydanie nr 268/2017, Poniedziałek 25.09.2017
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl

Sanepid apeluje – uważaj na kleszcze - 14.09.2017

Sanepid apeluje – uważaj na kleszcze - 14.09.2017 fot. Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku/Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku
To najbardziej znana choroba odkleszczowa. Gdy wystąpi tzw. rumień wędrujący, diagnoza jest prosta. Niestety występuje on tylko w ok. 30 proc. przypadków.

Mowa o boreliozie, chorobie podstępnej i bardzo niebezpiecznej. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku przygotowała plakat (skierowany przede wszystkim do dzieci) prezentujący jak w sześciu prostych krokach zapobiegać boreliozie. 

Http://Www.Autoczescionline24.pl

Kleszcze to pasożyty, które przenoszą liczne wirusy i bakterie. Napotkać je można nie tylko w lesie, ale i w miejskich parkach i ogródkach. Spacerując po zadrzewionych terenach warto zaopatrzyć się w kryte buty, pełne nakrycie wierzchnie bądź środki odstraszające owady, a po powrocie obejrzeć całe ciało.

Kleszcza nie należy smarować żadnymi specyfikami, najlepiej niezwłocznie usunąć go pęsetą bądź udać się do lekarza.

 

 

Info i foto : Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku/Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.