Wydanie nr 201/2018, Piątek 20.07.2018
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl

Marzęcino: Ślubowanie przedszkolaka i pasowanie na ucznia. Zobacz Wideo! - 10.10.2017

Marzęcino: Ślubowanie przedszkolaka i pasowanie na ucznia. Zobacz Wideo! - 10.10.2017 fot. Mateusz Grabowski
10 października w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Marzęcinie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia i ślubowania przedszkolaka.

Przedszkolaki uroczyście obiecały być grzeczne, słuchać się starszych i zjadać obiadki. Pierwsza klasa, już poważniejsza, przysięgała wzorowo wywiązywać się z obowiązków ucznia i obywatela.

Pani dyrektor Edyta Oryl pasowała tradycyjnym ołówkiem i lizakiem nowy szkolny "narybek". Dzieci pod czujnym okiem przedszkolanki, p. Wiolety Sieniec i wychowawczyni klasy pierwszej, p. Malgorzaty Filbrandt przygotowały piękne przedstawienie. Były piosenki, wierszyki i mnóstwo uśmiechów rodziców, którzy z miłością obserwowali swoje dzielne pociechy.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, oprócz rodziców, przybyli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, którzy rozdawali dzieciom upominki zwiększające ich bezpieczeństwo. Przybyła również pani Katarzyna Kornaga, przedstawicielka Żuławskiego Banku Spółdzielczego, która drobnymi upominkami zachęcała dzieci do oszczędzania w SKO, które bank ten wspomaga i co roku funduje atrakcyjne nagrody oszczędzającym.

Po uroczystości pasowania pierwszaki udały się do klasy na poczęstunek przygotowany przez rodziców - tam również rozmawiały z policjantami i panią z ŻBS'u. Wszyscy zebrani na uroczystości z uśmiechem patrzyli na dzieci, które są sensem życia każdego rodzica i nie tylko.

Mateusz Grabowski

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.