Wydanie nr 201/2018, Piątek 20.07.2018
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl

Cedry Małe: Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki - 12.10.2017

Cedry Małe: Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki - 12.10.2017 fot. Mateusz Grabowski
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 7 w Cedrach Małych. Kierowca dacii duster jadąc krajową 7 w kierunku Warszawy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Po zderzeniu oba samochody odbite siłą uderzenia wjechały do przydrożnych rowów melioracyjnych po obu stronach jezdni. Kierujący dacią w stanie ciężkim został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do akademii medycznej w Gdańsku. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi, podróżowali sami. Kierowcy dacii zatrzymano prawo jady oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Aktualizacja 13.10.2017

W czwartek (12 października br.) o godz.11.15 dyżurny policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na drodze krajowej nr 7 w Cedrach Małych doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierującego ciężarówką.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 26-letni mieszkaniec Olsztyna jadący dacią duster w kierunku Warszawy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką jadącą w kierunku Gdańska. Po zderzeniu oba samochody odbite siłą uderzenia wjechały do przydrożnych rowów melioracyjnych po obu stronach jezdni. Kierujący dacią w stanie ciężkim ostał przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do akademii medycznej w Gdańsku. 64-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego kierujący ciężarowym manem nie odniósł żadnych obrażeń. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi, podróżowali sami. Kierowcy dacii zatrzymano prawo jady oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o wzmożenie ostrożności podczas jazdy.

Źródło: Policja Pruszcz Gdański

Mateusz Grabowski

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.