Wydanie nr 346/2018, Środa 12.12.2018
imieniny: pokaż (11 imion)Adelajda, Dagmara, Edburga, Suliwuj, Paramon, Spirydion, Aleksander, Ada, Przybysława, Maksencjusz, Joanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Drewnica - 13.10.2017

Dzień Edukacji Narodowej w ZSP Drewnica - 13.10.2017 fot. ZSP w Drewnicy
W piątek 13.10. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto obchodzili nie tylko nauczyciele, ale także wszyscy pracownicy szkoły i cała społeczność szkolna.

W piątek 13.10. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto obchodzili nie tylko nauczyciele, ale także wszyscy pracownicy szkoły i cała społeczność szkolna.

Podczas uroczystego apelu uczniowie klas pierwszych przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny, podczas którego pokazali, że potrafią recytować, śpiewać, liczyć i znają zasady obowiązujące w szkole. Celująco zdali „egzamin” i Pani Dyrektor Bożena Kowitz pasowała pierwszoklasistów na uczniów ZSP Drewnica. Po pasowaniu pierwszaki otrzymały upominki od Pani Wójt, starszych klas oraz Rodziców.

Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko święto nauczycieli, to święto całej społeczności szkolnej, więc nasi nauczyciele przygotowali wielką niespodziankę swoim uczniom… Spełniając hasło tego dnia – „Nauczyciele dzieciom” – przygotowali dla wszystkich zebranych przedstawienie Nasi pedagodzy zaprezentowali swoje zdolności aktorskie w dwóch wersjach baśni o Kopciuszku! Wszyscy zebrani na sali – Goście, Uczniowie, Rodzice – byli bardzo zaskoczeni widząc nauczycieli grających na scenie ;) O takie właśnie pozytywne zaskoczenie chodziło – dlatego też wszelkie przygotowania do występu i próby odbywały się w wielkiej konspiracji ;) Podczas przedstawienia publiczność wypełniła salę gimnastyczną po brzegi, a wybuchające co chwilę salwy śmiechu i oklaski świadczą o tym, że nasza inscenizacja bardzo się widzom podobała Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci całej społeczności naszej szkoły.

Podczas uroczystości przyznano nauczycielom również nagrody Wójta Gminy Stegna, które otrzymały Pani Ewa Będźmierowska oraz Pani Zenobia Koszelak. Serdecznie gratulujemy zasłużonych nagród za wieloletnią pracę pedagogiczną i odniesione przez ten czas edukacyjne sukcesy.

Naszymi gośćmi w tym uroczystym dniu byli Wójt Gminy Stegna, Pani Ewa Dąbska, Zastępca Wójta – Pan Tomasz Gajewski, ks. Jarosław Plis, Dyrektorzy i Nauczyciele okolicznych placówek oświatowych.

Mateusz Grabowski

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.