Wydanie nr 292/2018, Piątek 19.10.2018
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl

Wypadki z udziałem autobusów i samochodu ratownictwa medycznego. Tygodniowy raport Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim - 20.11.2017

Wypadki z udziałem autobusów i samochodu ratownictwa medycznego. Tygodniowy raport Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim - 20.11.2017 fot. redakcja
Dwa wypadki z udziałem autobusów, zawsze winna nieuwaga i brawura kierowców. Wypadek karetki transportowej w Dworku. Czyli tydzień na drogach Żuław i Mierzei Wiślanej.
16.11 około godz 7.30 w miejscowości Rybina doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Autobusem podróżowało 4 dzieci oraz opiekunka. W wyniku zderzenia kierująca samochodem osobowym została zabrana do szpitala. Działania straży pożarnej - zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w samochodzie osobowym. W trackie działań opiekunka dzieci stwierdziła, że dwoje dzieci (w wieku 5 i 7 lat) uderzyło się podczas wypadku. Na miejsce został wezwany drugi ZRM, który przebadał dzieci - nie stwierdził obrażeń. Dzieci zostały przekazane pod opiekę osoby dorosłej (dziadka). Pozostała dwója dzieci (w wieku 13 i 14 lat) i opiekunka przesiadły się do podstawionego autobusu zastępczego, zostały przewiezione do szkoły w Tujsku. Uprzątnięto jednię po kolizji. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG w sile 7 ratowników oraz 1 zastęp OSP w sile 6 strażaków.
 
17.11 około godz 24.00 w miejscowości Krynica Morska doszło do wypadku samochodu osobowego z zaparkowanym na zatoczce autobusem. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna. Działania straży pożarnej - zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w samochodzie osobowym, podano jeden prąd piany średniej na wyciekające płyny eksploatacyjne z pojazdu, wsparcie psychiczne osoby poszkodowanej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ZRM przekazano poszkodowanego.
 W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników oraz 1 zastęp OSP w sile 6 strażaków.
 
18.11 około godz 23.00 w miejscowości Dworek doszło do wypadku samochodu transportowego ZRM. Kierujący pojazdem zjechał z objazdu remontowanej DK7 i uderzył w skarpę. W skutek wypadku rannych zostało 2 ratowników podróżujących pojazdem. Działania straży pożarnej - zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora, pomoc dla ZRM w transporcie rannych na miejscu wypadku, uprzątnięcie plamy oleju, kierowanie ruchem drogowym. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników oraz 1 zastęp OSP w sile 5 strażaków.
 
 INNE ZDARZENIA ZA OKRES 13.11 - 19.11.2017 r.
6 Zdarzenień związanych z wypadkami drogowymi
2 Alarmy fałszywe monitoringu przeciwpożarowego
1 Zdarzenie związane z pomiarem tlenku węgla
1 Zdarzenie związane z pożarem sterty słomy
Mateusz Grabowski

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.