Wydanie nr 232/2019, Wtorek 20.08.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabin, Sara, Jan, Samuela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (156)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ja
Ja 22.01.2018, 20:40
Robić im się nie chce to próbują wysadzić komendantów !! Mieszkańcy są z Wami Panowie Komendanci !!
Marek
Marek 23.01.2018, 20:35 (odpowiedź do Ja)
To chyba jeden z trzech naczelników WP, tylko, który Tomasz Ż, Tomasz Cz. czy Damian E.?
Tomasz
Tomasz 23.01.2018, 11:43 (odpowiedź do Ja)
Naczelnik ujawnij się.
Krystian
Krystian 22.01.2018, 21:59 (odpowiedź do Ja)
oj chyba będzie premia..
On
On 22.01.2018, 21:08 (odpowiedź do Ja)
oho zaczęły się odwrotne komentarze czyli kontratak
ten który wie
ten który wie 22.01.2018, 20:24
W głowach się poprzewracało nierobom. Chłopcy myślą, że jak wysadzą komendanta to przyjdzie nastepny i będzie jadł im z ręki. Nie zdają sobie sprawy z tego, że obojętnie kto przyjdzie to w pierwszej kolejności przewietrzy patrolówkę i pozbędzie się tych dwóch nierobów, Nikt sobie takiego bagna nie zostawi. A ekspert niech się cieszy, mógł spokojnie odejść. A swoją drogą to telewizja słabo maskuje swoich informatorów ;)
Olo
Olo 22.01.2018, 21:29 (odpowiedź do ten który wie)
Mało wiesz Panie J.K.
ten który wie
ten który wie 22.01.2018, 21:44 (odpowiedź do Olo)
a tu się mylisz, żaden J.K.
Zażenowana
Zażenowana 22.01.2018, 20:18
Oczernić można każdego! Żyjemy w czasach,w których wymaganie wykonywania obowiązków służbowych przez przełożonego nazywamy mobbingiem...To smutne.Policjanci mają SŁUŻYĆ społeczenstwu,a SŁUŻBA ta jest dobrowolna. No ale jak ktoś idzie do Policji,bo nie ma pomysłu na życie...Proponuję pójść kopać rowy za najniższą krajową i poczuć co to szczęście!A jak ktoś jest leniem to niech siedzi w domu,nie ma już obowiązku pracy!
Tomasz
Tomasz 22.01.2018, 21:49 (odpowiedź do Zażenowana)
Dlatego siedzę w domu i biorę 500+ i robie dużo dzieciów
Gość
Gość 22.01.2018, 21:42 (odpowiedź do Zażenowana)
A Ci policjanci z plutonu myślisz, że więcej zarabiają, jak jesteś taka mądra to sama pracuj za 2 tyś świątek piątek i niedziele przez cały czas na baczność.
obserwator
obserwator 22.01.2018, 21:21 (odpowiedź do Zażenowana)
Masz rację z tym kopaniem rowów. Dlatego nie ma chętnych do policji bo przy kopaniu rowów można zarobić 2X więcej niż zatrudniając się w policji. A z tym że nie mają pomysłu na życie to troszkę zagalopowałaś się. Gdyby nie mieli pomysłu na życie to nie było by problemu z przyjęciami do policji a jest odwrotnie. Więc chyba jesteś jakim przełożonym karierowiczem czekającym na awans i siedzącym cicho bo nie dotyczy ciebie problem gnębienia policjantów pracujących na drodze. Materiał bardzo konkretnie przedstawiony. Jeśli postanowili podjąć się takiego aktu desperacji to znaczy że coś w tym musi być.
ps. obserwuję bieg wydarzeń.
Oświecona
Oświecona 22.01.2018, 20:53 (odpowiedź do Zażenowana)
Jest różnica między służeniem społeczeństwu a służeniem Panu Komendantowi w celu zadowalania i wypelniania jego rubryk...Nadal nie pojmujesz różnicy...?Jeśli nie to faktycznie zapraszam do kopania rowów☺
Klaudia
Klaudia 22.01.2018, 22:00 (odpowiedź do Oświecona)
A ty jak pojmujesz służenie społeczeństwu?
Najlepiej żeby przełożony się nie wtrącał i nie miał żadnej kontroli nad tym co robisz? Jak zmierzyć twoją pracę? Zadowoleniem społeczeństwa? Ono nigdy nie będzie zadowolone ... niestety. A jak ci komendant nie odpowiada to się zwolnij i zobacz w cywilu na czym polega praca i czy tam u prywatnego będziesz podskakiwać i biegać do prasy i telewizji.
Ona
Ona 23.01.2018, 04:44 (odpowiedź do Klaudia)
Nooo służenie społeczeństwu...no przecież chodziło mi o legitymowanie 7 latków i o spisywanie Ciebie na rowerze jak jedziesz do babci...nie o pomaganie Tobie w chwili zagrożenia życia,kiedy mąż-kat podniesie na Ciebie rękę,albo co lepsze kiedy bandzior napadnie na Ciebie na ulicy ...buahaha
Gość
Gość 22.01.2018, 19:51
Tak to jest z takimi przełożonymi. którzy ani chwili nie pracowali na ulicy. Dać ich do patrolu niech popracują.
x
x 22.01.2018, 20:29 (odpowiedź do Gość)
akurat wszyscy ich przełożeni na ulicy pracowali i to w czasach kiedy o mobbingu nikt nawet nie słyszał
Gala
Gala 23.01.2018, 11:47 (odpowiedź do x)
Lizali d...e jednemu panu i się wypromowali.
hahaha
hahaha 22.01.2018, 22:53 (odpowiedź do x)
Jacek na ulicy buahahahahaha. Chyba Ci się z pakamerą informatyków pomyliło. W sumie widać z niej ulicę. Albo liczysz jako ulicę nocne śledzenie patrolówki swoim prywatnym samochodem
pistolet
pistolet 23.01.2018, 20:41 (odpowiedź do hahaha)
Na Naczelnikom WP też przeniosły się te praktyki, jak pan Żuchowski, na ostatniej imprezie zachlał ryja w kasynie policyjnym i zgubił legitymacje służbową to tym się nie pochwalił? na szczęście kolega z jednostki, który ją znalazło oddał mu ją, a nie wysłał do KGP, a szkoda, nie byłby dzisiaj w komentarzach taki kozak.
Gość
Gość 22.01.2018, 21:37 (odpowiedź do x)
Komendant na żadnej ulicy nie pracował
Tadzio
Tadzio 22.01.2018, 21:24 (odpowiedź do x)
Kto. Zastępca??? Buhahahaha Pierwszy komendant??? Buhahahaha
Emilia mieszkanka Malborka
Emilia mieszkanka Malborka 22.01.2018, 19:35
Państwo policjańci, nie potraficie napisać skargi w swojej sprawie do ministra i opisać całej sprawy.jesteśćie ludżmi dorosłymi i jak najszybciej należy przedstawić swoją rację,bo on Was wyprzedzi.minister Brudziński to energiczny Facet i potrafi odróżnic dobro od zła. jak my mieszkańcy możemy oczekiwać od Was pomocy kiedy sami jesteście bezradni na krzywdę. pozdrawiamy i oczekujemy działania.