Wydanie nr 323/2018, Poniedziałek 19.11.2018
imieniny: pokaż (8 imion)Elżbieta, Paweł, Seweryn, Mironiega, Salomea, Kryspin, Małowid, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (156)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Marek
Marek 24.01.2018, 16:08
Polecam dziś obejrzeć informacje w TVN o godzinie 19, zobaczą Państwo ilu policjantów odważyło się rozmawiać z TVN-em.
ps. Pozdrawiam obrzucających mnie błotem komendantów i naczelników malborskiej komendy ;)
DD
DD 24.01.2018, 20:30
Panie Mark! jak można być tak mało krytycznym wobec swoich umiejętności i dokonań w MSW! Chyba, że rozpoczyna pan karierę polityczną i zaczął pan kampanię wyborczą- to sory tam napewno pan się nada, a mogę się spytać jaka partia?
Marek
Marek 24.01.2018, 20:45
Sądząc po wpisie uważa się Pan/Pani za osobę inteligentną, elokwentną i znającą się na wszystkim, lecz chyba ta inteligencja została zagłuszona chęcią zaistnienia (choć anonimowo) skoro nie sprawdziła/sprawdził Pan/Pani mojego profilu na FB, tam jest wszystko. Pozdrawiam, prawdopodobnie, któregoś z Panów Naczelników lub Pana Jacka K.
DD
DD 25.01.2018, 13:15
Panie Marku,po raz pierwszy coś skomentowałem i to przez Pańską osobę, nie muszę sprawdzać profilu na FB, bo pracowaliśmy w jednej jednostce i widząc, jak wybiela Pan swoją sumienną służę w MSW to zbierało mnie na mdłości, a osobą, które Pan wymienił zapewne nie podał bym ręki,Nikogo nie chce wybielać tylko chodzi o PRAWDĘ!!!
csp
csp 24.01.2018, 17:49
Jarek K. - następny rozgoryczony emeryt?
:)
:) 24.01.2018, 11:30
Ja widzę,że tu się zrobiły GORZKIE ŻALE...Panowie...polejcie sobie po kieliszku...dajcie sobie po g...e...i zachowajcie się jak prawdziwi mężczyźni...HONOR to podstawa...
misiaczek :)
misiaczek :) 27.01.2018, 19:12
zgodzę się że honor jest jest ważny i właśnie o to walczymy. Niestety przełożeni z naszej jednostki tak jak z KWP nas lekceważyli przez ok roku. Nasze postulaty i prośby leciały od razu do kosza z uśmiechem na twarzach naszych przełożonych. Niestety musiało dojść do tak dużego rozdmuchania tej sprawy żeby nie było tak jak przy poprzednich zamiecione pod dywan. Osoby z zewnątrz, które nie pracują w tej bardzo specyficznej formacji nie mogą wiedzieć jak tak naprawdę u nas wygląda i proszę o zachowanie niepotrzebnych komentarzy dla siebie.... chcecie żeby było tzw polowanie na mandaty i czepianie się o każdą pierdołę? tego oczekuje obecne kierownictwo ...my przyjmowaliśmy się po policji a nie urzędu statystycznego drodzy obywatele... pozdrawiam
policjant
policjant 24.01.2018, 09:59
Mnie w tej komendzie chciano zwolnic ze sluzby i straszono zwolnieniem i to za sprawa zastepcy komendanta ktory byl wtedy naczelnikiem prewencji.
rem
rem 24.01.2018, 09:56
Policja w Polsce to wielkie szambo Oni myślą że są ponad prawem i wszystko wolno nawet taki pies który jest 2 lata w policji nie zna ustawy o policji i prawa ale władza uderza Mu do głowy !!!!!!!!!!!!
Inny
Inny 24.01.2018, 09:49
Ten cały Pan Marek widać twarz teskniącą za rozumem. Po 1,5 roku zorientował się ze go wysłali na wcześniejszą emeryturę. Skoro zwolnienie było niezgodne z kodeksem pracy są od tego odpowiednie instytucje a nie Facebook.
Marek
Marek 24.01.2018, 13:40
Gwoli ścisłości, służba policjanta nie podlega przepisom Kodeksu Pracy, jest to stosunek służbowy.
Marek
Marek 24.01.2018, 13:36
proszę zmienić informatora. Nie półtora roku tylko 7 miesięcy, a raport napisałem jak każdy w takiej sytuacji pisze, (po sugestiach przełożonych) "odejście ze służby z powodów zdrowotnych." Na przyszłość, sposób wypowiadania się publicznie świadczy o pana/pani "wysokim poziomie i kulturze" osobistej. Pozdrawiam
Facebook up! :)
Facebook up! :) 24.01.2018, 11:06
Oj kogos boli, ze nie mozna juz Markowi zrobic postepowania za komentarze na Facebooku, jak to mialo miejsce w przypadku Policjantki. Wolnosc slowa? Nie w Malborku. Zamordyzm? Tylko w Malborku!
Marek
Marek 24.01.2018, 13:38
Dokładnie, za wypowiedź na temat artykułu opublikowanego przez Pana Patryka Tomaszewskiego koleżance wszczęto postępowanie, jako powód podając: "naruszenie zasad etyki policjanta". Jakaś kpina. Świadczy to tylko i wyłącznie jakie podejście do ludzi maja komendanci i naczelnicy w KPP w Malborku, a to potwierdza, że reportaż ma swoje podstawy.
emeryt
emeryt 24.01.2018, 20:47
Ciekaw jestem, kto uwierzy w Pana bajki!!!