Wydanie nr 47/2019, Sobota 16.02.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Danuta, Eliasz, Julianna, Izajasz, Daniel, Irena, Samuel
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Lepsze połączenia z gdańskiego lotniska, więcej pociągów PKM. Zobacz nowy rozkład! - 06.03.2018

Lepsze połączenia z gdańskiego lotniska, więcej pociągów PKM. Zobacz nowy rozkład! - 06.03.2018 fot. pomorskie.eu
Od 11 marca 2018 r. będzie obowiązywał nowy rozkład. Zmiany czekają pasażerów na linii PKM do Kartuz i Gdyni. Na pozostałych liniach zmiany są niewielkie.

Tradycyjnie w marcu wprowadzane są korekty do rozkładu jazdy pociągów. 

 

Takt na PKM

Na wszystkich liniach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wprowadzony będzie cykliczny rozkład jazdy. Oznacza to, że pociągi konkretnej relacji odjeżdżają ze stacji przez cały dzień w równych odstępach czasu. Dzięki temu pasażerom łatwiej jest zapamiętać, o której godzinie odjeżdża interesujący ich pociąg.

 

Co godzinę do Kartuz              

Pociągi pomiędzy Gdańskiem a Kartuzami kursować będą przez cały dzień co 60 minut. Odjazd z Gdańska Wrzeszcza zaplanowano 16 minut po każdej pełnej godzinie od 7 do 22. Wyjątkami będą jedynie poranne pociągi o: 04.29, 05.26 i 06.21. Z kolei pociągi z Kartuz do Gdańska będą wyruszać 31 minut po każdej pełnej godzinie, z wyjątkiem kilku porannych kursów.

 

Idealne przesiadki

Nie zawsze jest możliwość zapewnienia bezpośredniego połączenia. W nowym rozkładzie udało się tak zorganizować połączenia, żeby przesiadki nie były problemem. – Nie demonizujmy przesiadek. Na przykład  na stacji Gdańsk Rębiechowo skomunikowane są pociągi jadące z Kościerzyny z szynobusami do Gdyni. Przesiadki zajmą nawet mniej niż 10 minut – mówił  Mieczysław Struk. Podobny układ przesiadek będzie również na stacji Żukowo Wschodnie, gdzie spotkają się pociągi relacji Kartuzy – Żukowo Wschodnie ze składami do Gdyni. Trzecim węzłem będzie Borkowo, gdzie będzie można przesiadać się z Kościerzyny w kierunku Kartuz.   

Nocą z lotniska

Podróżni wielokrotnie zgłaszali, że późnym wieczorem jest problem, z powrotem pociągiem z lotniska do Trójmiasta. – Dlatego od najbliższej niedzieli ostatni pociąg do Gdańska będzie odjeżdżać z gdańskiego lotniska minutę po północy. To duże udogodnienie m.in. dla pasażerów lotów z Warszawy czy Frankfurtu – stwierdził marszałek Struk

 

Nie dojedziemy do centrum Gdańska

W związku z prowadzonym remontem stacji Gdańsk Główny i brakiem przepustowości linii kolejowej, pociągi z Kartuz i Gdyni skończą bieg na stacji Gdańsk Wrzeszcz. Wyjątkiem będą dwa pociągi odjeżdżające z Kartuz o godzinie 06.36 oraz 23.01. Te będą dojeżdżały do Gdańska Głównego.

 

A jakie zmiany w regionie?

Na linii Chojnice – Człuchów – Szczecinek najważniejsza zmiana dotyczy popołudniowego pociągu z Chojnic. Od 11 marca odjeżdżać on będzie 20 minut później. Dzięki temu osoby pracujące i uczące się w Chojnicach szybciej wrócą do domu. Będzie też lepsze skomunikowanie w Szczecinku z pociągiem do Szczecina.  Z kolei pomiędzy Tczewem a Chojnicami różnice w rozkładzie jazdy  sięgają niecałych 10 minut. Podróżni jadący ze Słupska do Miastka w dalszym ciągu będą musieli korzystać z autobusów komunikacji zastępczej. Trwają jeszcze prace związane z modernizacją linii kolejowej. Na pozostałych liniach obsługiwanych przez spółkę Pol Regio zmiany w kursowaniu pociągów są minimalne.

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto : pomorskie.eu

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.