Wydanie nr 322/2018, Niedziela 18.11.2018
imieniny: pokaż (13 imiona)Leonard, Aniela, Otto, Otton, Galezy, Odo, Tomasz, Cieszymysł, Filipina, Karolina, Roman, Gabriela, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Lepsze połączenia z gdańskiego lotniska, więcej pociągów PKM. Zobacz nowy rozkład! - 06.03.2018

Lepsze połączenia z gdańskiego lotniska, więcej pociągów PKM. Zobacz nowy rozkład! - 06.03.2018 fot. pomorskie.eu
Od 11 marca 2018 r. będzie obowiązywał nowy rozkład. Zmiany czekają pasażerów na linii PKM do Kartuz i Gdyni. Na pozostałych liniach zmiany są niewielkie.

Tradycyjnie w marcu wprowadzane są korekty do rozkładu jazdy pociągów. 

Http://Www.Autoczescionline24.pl

 

Takt na PKM

Na wszystkich liniach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wprowadzony będzie cykliczny rozkład jazdy. Oznacza to, że pociągi konkretnej relacji odjeżdżają ze stacji przez cały dzień w równych odstępach czasu. Dzięki temu pasażerom łatwiej jest zapamiętać, o której godzinie odjeżdża interesujący ich pociąg.

 

Co godzinę do Kartuz              

Pociągi pomiędzy Gdańskiem a Kartuzami kursować będą przez cały dzień co 60 minut. Odjazd z Gdańska Wrzeszcza zaplanowano 16 minut po każdej pełnej godzinie od 7 do 22. Wyjątkami będą jedynie poranne pociągi o: 04.29, 05.26 i 06.21. Z kolei pociągi z Kartuz do Gdańska będą wyruszać 31 minut po każdej pełnej godzinie, z wyjątkiem kilku porannych kursów.

 

Idealne przesiadki

Nie zawsze jest możliwość zapewnienia bezpośredniego połączenia. W nowym rozkładzie udało się tak zorganizować połączenia, żeby przesiadki nie były problemem. – Nie demonizujmy przesiadek. Na przykład  na stacji Gdańsk Rębiechowo skomunikowane są pociągi jadące z Kościerzyny z szynobusami do Gdyni. Przesiadki zajmą nawet mniej niż 10 minut – mówił  Mieczysław Struk. Podobny układ przesiadek będzie również na stacji Żukowo Wschodnie, gdzie spotkają się pociągi relacji Kartuzy – Żukowo Wschodnie ze składami do Gdyni. Trzecim węzłem będzie Borkowo, gdzie będzie można przesiadać się z Kościerzyny w kierunku Kartuz.   

Nocą z lotniska

Podróżni wielokrotnie zgłaszali, że późnym wieczorem jest problem, z powrotem pociągiem z lotniska do Trójmiasta. – Dlatego od najbliższej niedzieli ostatni pociąg do Gdańska będzie odjeżdżać z gdańskiego lotniska minutę po północy. To duże udogodnienie m.in. dla pasażerów lotów z Warszawy czy Frankfurtu – stwierdził marszałek Struk

 

Nie dojedziemy do centrum Gdańska

W związku z prowadzonym remontem stacji Gdańsk Główny i brakiem przepustowości linii kolejowej, pociągi z Kartuz i Gdyni skończą bieg na stacji Gdańsk Wrzeszcz. Wyjątkiem będą dwa pociągi odjeżdżające z Kartuz o godzinie 06.36 oraz 23.01. Te będą dojeżdżały do Gdańska Głównego.

 

A jakie zmiany w regionie?

Na linii Chojnice – Człuchów – Szczecinek najważniejsza zmiana dotyczy popołudniowego pociągu z Chojnic. Od 11 marca odjeżdżać on będzie 20 minut później. Dzięki temu osoby pracujące i uczące się w Chojnicach szybciej wrócą do domu. Będzie też lepsze skomunikowanie w Szczecinku z pociągiem do Szczecina.  Z kolei pomiędzy Tczewem a Chojnicami różnice w rozkładzie jazdy  sięgają niecałych 10 minut. Podróżni jadący ze Słupska do Miastka w dalszym ciągu będą musieli korzystać z autobusów komunikacji zastępczej. Trwają jeszcze prace związane z modernizacją linii kolejowej. Na pozostałych liniach obsługiwanych przez spółkę Pol Regio zmiany w kursowaniu pociągów są minimalne.

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto : pomorskie.eu

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.