Wydanie nr 352/2018, Wtorek 18.12.2018
imieniny: pokaż (11 imion)Bogusław, Wszemir, Arkadia, Wilibald, Auksencja, Winebald, Winibald, Winibalda, Wunibald, Auksencjusz, Auksenty
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Policyjna akcja „Pasy” - czyli kontrole na nowodworskich drogach

Policyjna akcja „Pasy” - czyli kontrole na nowodworskich drogach fot. pixabay.com
Jutro nowodworscy policjanci wezmą udział w wojewódzkich działaniach „Pasy”. Podczas akcji stróże prawa zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.

15.03.2018 policjanci z nowodworskiej drogówki, podobnie jak ich koledzy w całym województwie przeprowadzą działania „Pasy”. W trakcie akcji szczególną uwagę będą zwracać na wykroczenia polegające na niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa i nieprawidłowym przewożeniu  dzieci.
 

Obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak jest to ważne dla ich bezpieczeństwa. Pasy bezpieczeństwa ratują życie, jeśli nie są zapięte to w przypadku wyrzucenia osoby przez przednią szybę samochodu, podczas uderzenia w przeszkodę, ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń jest 25 razy większe. Natomiast ryzyko śmierci jest 6 razy większe. Poduszka powietrzna redukuje ryzyko śmierci o 50% tylko wtedy, gdy podczas wypadku działa wspólnie z pasami bezpieczeństwa.

Pasażerowie na tylnym siedzeniu są tak samo narażeni na poważne obrażenia jak z osoby siedzące z przodu samochodu. Ponadto, w razie wypadku stanowią oni śmiertelne zagrożenie dla podróżujących z przodu pojazdu, ponieważ uderzają w nich z ogromna siłą. Równie ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa są foteliki dla dzieci. Rodzic nie jest w stanie utrzymać w rękach dziecka, które w momencie nieoczekiwanego uderzenia przybiera ogromną masę. Co więcej, w czasie wypadku, rodzic może przygnieść dziecko własnym ciałem zmniejszając jego szansę na przeżycie. Fotelik bezpieczeństwa powinien być prawidłowo zamontowany i dostosowany do wzrostu i wagi dziecka.

 

 

 

 

 

Info : KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
rysiek
rysiek 28.09.2018, 08:58
Bardzo ładnie.Ale kiedy będzie w końcu skuteczna akcja "niesprawny tłumik' lub "pierdzący ponad miarę na lawety". To już prawdziwa plaga z tymi imbecylami ,którzy specjalnie przerabiają wydechy motocykli i samochodów albo nawet nie podłączają silnika do rury wydechowej z tłumikiem. A przecież jet to zabronione. Czyżby w całej Polsce policjanci cierpieli na poważne schorzenia słuchu,że nie słyszą tego problemu? Aż się zastanawiam czy aby te podwyżki dla policjantów nie są na wyrost. Polacy tak jak inni Europejczycy mają prawo do życia bez nadmiernego hałasu. Jednak u nas ciągle jest na ulicach i drogach prawie jak u Ruskich albo Ukraińców. Może konieczne są praktyki 1-2 tygodniowe dla pań i panów z drogówki gdzieś w kraju "starej Europy" /najlepeij u Niemców/? Tam zobaczą jak się sprawnie postępuje z "szaleńcami" i " popisywaczami" drogowymi.
Może komendanci policji począwszy od "samej góry" w końcu zainteresują się tym problemem.
jajo
jajo 16.03.2018, 21:26
Obstawiam, że żeby nabić kabzy to prędkość też posprawdzają, bo jednak pasy większość osób zapina, a na prędkości, szczególnie niewielkich przekroczeniach mogą się dorobić. Na wszelki wypadek włączam Yanosika, nie zawiódł mnie jeszcze nigdy, a uważam, że niektóre ograniczenia prędkość to gruba przesada.