Wydanie nr 78/2019, Wtorek 19.03.2019
imieniny: pokaż (6 imion)Bogdan, Jan, Józef, Leoncjusz, Marceli, Marek
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Nowy Dwór Gdański : Spotkania uczniów klas mundurowych z nowodworską policją

Nowy Dwór Gdański : Spotkania uczniów klas mundurowych z nowodworską policją fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się wykłady dla licealistów klas mundurowych nowodworskiego Zespołu Szkół nr 1. Podobne zajęcia są dla uczniów ważnym doświadczeniem i motywacją, by po zakończeniu nauki świadomie podejmowali decyzję o wstąpieniu w szeregi formacji.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na świetlicy nowodworskiej jednostki policji, odbyły się zajęcia dydaktyczne dla licealistów klas mundurowych I i II miejscowego Zespołu Szkół nr 1. Zajęcia przeprowadził były komendant nowodworskiej komendy – insp. Wacław Łokuciewski.

Oprócz wykładu multimedialnego na temat rodzaju środków przymusu bezpośredniego będących w posiadaniu Policji, mundurowi pokazali uczniom wyposażenie i broń, które każdy funkcjonariusz posiada w czasie służby, a także elementy ochronne stosowane przez nich przy masowych zakłóceniach porządku publicznego.

Wszyscy uczniowie mogli dowiedzieć się również na jakich zasadach odbywa się rekrutacja do Policji, jak wygląda praca oraz ścieżka awansu. Ponadto mundurowi pokazali licealistom pomieszczenie dyżurnego, a także umożliwili zwiedzenie policyjnych cel.

Tego typu zajęcia organizowane są systematycznie w jednostce i mają na celu poszerzanie wiedzy praktycznej przy poznawaniu charakterystyki pracy policjantów.

Jesteśmy przekonani, że zdobyta w ten sposób wiedza na temat policyjnej służby przyczyni się w przyszłości do podjęcia przez licealistów decyzji o wstąpienia w szeregi Policji.

 

 

 

Info i foto : KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.