Wydanie nr 79/2019, Środa 20.03.2019
imieniny: pokaż (16 imion)Klemens, Klaudia, Bogusław, Ambroży, Eufemia, Cyriaka, Wincenty, Patrycjusz, Anatol, Aleksander, Fotyna, Józefa, Ermegarda, Irmegarda, Kutbert, Wolfram
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Kontrole na nowodworskich drogach - raport policyjny.

Kontrole na nowodworskich drogach - raport policyjny. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Funkcjonariusze podczas działań "Pasy" zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili też do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

W ubiegły czwartek nowodworscy policjanci przeprowadzili działania "Pasy". Celem tej akcji było ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu młodych pasażerów. Działania te miały także na celu wyrobienie w opinii publicznej przeświadczenia o nieuchronności poniesienia konsekwencji w przypadku niestosowania się do przepisów.

W czasie przeprowadzonych działań policjanci dokonali kontroli  45 pojazdów. Stwierdzili, że 8 kierujących nie korzystało z pasów bezpieczeństwa.  Policjanci ujawnili dodatkowo 21 innych naruszeń przepisów w ruchu drogowym.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem za jazdę bez zapiętych pasów kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100 złotych oraz 2 punkty karne. Za pasażera możemy dostać mandat w wysokości 100 złotych i 4 punkt karne. Mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów otrzyma kierowca także w przypadku przewożenia dziecka w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami.

 

Pamiętajmy! 
 

Zapięte pasy bezpieczeństwa w momencie uczestniczenia w wypadku drogowym to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Zapnij pasy albo zapłacisz.... życiem, zdrowiem lub grzywną. Pamiętaj o tym zawsze!

 

 

 

 

Info i foto : KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
tomasz
tomasz 22.03.2018, 23:02
Dlatego właśnie Yanosik jest niezbędny w aucie :D