Wydanie nr 78/2019, Wtorek 19.03.2019
imieniny: pokaż (6 imion)Bogdan, Jan, Józef, Leoncjusz, Marceli, Marek
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

I miejsce w powiecie nowodworskim drużyny ZS Nr 1 w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

I miejsce w powiecie nowodworskim drużyny ZS Nr 1 w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża fot. Facebook Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim
Dnia 6 kwietnia 2018 roku reprezentanci szkolnej drużyny medycznej udali się wraz z opiekunem na Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża do Malborka.

W skład drużyny wchodzili: Danuta Niedbał, Weronika Zakrzewska, Julia Czajka, Katarzyna Koc, Piotr Kalbarczyk, Weronika Jagodzińska, Oliwia Dolińska oraz opiekun pan Mieczysław Kochel.

O godzinie 10 rozpoczęły się mistrzostwa. Drużyny zostały przywitane przez organizatorów przedsięwzięcia. Następnie zawodnicy rozeszli się do przydzielonych im tzw.scenek. Drużyna w pierwszej scence musiała udzielić pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym w wyniku wypadku samochodowego. Po zakończonych działaniach sędziowie pokrótce omówili kolejno wykonywane działania.

Po przyznaniu punktów drużyna mogła iść do następnej scenki. W drugim zadaniu reprezentanci musieli poradzić sobie ze złamaniem otwartym ręki, raną na głowie oraz dwiema dziewczynami, które widziały całe zdarzenie. Cała akcja przebiegła sprawnie i sędziowie mogli szybko przyznać punkty i omówić czynności, które zostały wykonane.

Na ostatniej scence pomocy potrzebowały dwie dziewczyny, które widziały wypadek. Jedna z nich straciła oddech i potrzebne było wykonanie RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej).

Po przyznaniu punktów drużyna miała chwilę czasu wolnego. Została poczęstowana grochówką oraz słodkim poczęstunkiem.

Następnie przyszedł czas na podsumowanie, wręczenie nagród oraz zakończenie. Nowodworska drużyna zajęła pierwsze miejsce w powiecie nowodworskim. Pozwoliło to na awans drużyny do etapu wojewódzkiego tych mistrzostw. 

Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

Info i foto : Facebook Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.