Wydanie nr 24/2019, Czwartek 24.01.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Chwalibog, Franciszek, Milena, Wera, Ksenia, Rafał, Tymoteusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Zawody wędkarskie dla dzieci w Nowym Dworze Gdańskim za nami.

Zawody wędkarskie dla dzieci w Nowym Dworze Gdańskim za nami. fot. Facebook Gmina Nowy Dwór Gdański/ Monika Błaszczyk
13 maja br za budynkiem Urzędu Miejskiego, odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży, w których wzięło udział aż 37 osób!

Dwugodzinne zmagania, odbyły się przy słonecznej pogodzie i dobrej zabawie. Zawodników dopingowali i wspierali opiekunowie. Nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii wręczał m.in. Burmistrz Jacek Michalski. Dzieci i młodzież zostały podzielone na 3 kategorie wiekowe 6-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat. Po małym poczęstunku pysznymi pączkami zniecierpliwione i chcące już łowić dzieci wysłuchały zasad jakie panują podczas zawodów - dowiedziały się jakie ryby łowimy, co to jest okres i wymiar ochronny ryb, jakie metody połowu są dopuszczalne.

Ważnym elementem profilaktyki i kształcenia dobrych zachowań wśród najmłodszych była także informacja o wysprzątaniu całego stanowiska po zakończonych zawodach. Opiekunowie najmłodszych także wysłuchali paru słów skierowanych do nich i rozpoczęło się losowanie stanowisk. Wytyczone stanowiska miały po 7,5 m szerokości i rozciągały się od mostu na ulicy Wejhera aż do Żuławskiego Ośrodka Kultury. Dzieci losowały w niecodzienny sposób podchodząc do stolika sędziowskiego i wybierając soczek, który na spodzie miał wypisany numer stanowiska. Po losowaniu i odprawie zawodnicy i zawodniczki a wraz z nimi licznie zgromadzeni kibice udali się na wyznaczone i wylosowane stanowiska.

O 11.00 rozległ się sygnał trąbki, który oznaczał start dwugodzinnych zmagań. Pogoda była cudowna, uśmiechy dzieci bezcenne a stres rywalizacji udzielał się nawet opiekunom, którzy dwoili się i troili by ich podopieczny wypadł jak najlepiej. Głównymi rybami łowionymi podczas dzisiejszej imprezy były ukleje, krąpie, płotki i wzdręgi. Dwugodzinna rywalizacja zakończyła się w mgnieniu oka i sędziowie przystąpili do ważenia okazów.

Po zważeniu ryb wszyscy uczestnicy wraz z kibicami ucztowali przy wspólnym grillu lub zajadając się przygotowanymi słodkościami - jednocześnie oczekując na werdykt.Prace komisji sędziowskiej wyłoniły najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych a także w kategorii najlepszej kobiety, najdłuższej ryby, najmłodszego zawodnika oraz największej ilości złowionych ryb z grona wszystkich uczestników. Dodatkową atrakcją było losowanie ponad 20 nagród z grona wszystkich uczestników. 

 

Gratulujemy organizatorom: Beata Lewandowska, Bartek Korczyc, Zbigniew GaLangowski, Wacław Kompanowski, Paweł Makarski.

 

Koło PZW nr 6 w Nowym Dworze Gdańskim zaprasza wszystkich sympatyków do wsparcia  sportu wędkarskiego.

Cieszymy się z każdej kwoty i z każdej rzeczy, którą nam Państwo ofiarujecie a jeśli ktoś chce ofiarować dobre chęci i trochę popracować przy organizacji i przebiegu takich zawodów to także może się do nas zgłosić.

 

Wyniki zawodów na profilu Koła PZW nr 6 w Nowym Dworze Gdańskim

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto : Facebook Gmina Nowy Dwór Gdański / Monika Błaszczyk / Facebook Koło PZW nr 6 w Nowym Dworze Gdańskim/ Paweł Makarski

 

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.