Wydanie nr 296/2018, Wtorek 23.10.2018
imieniny: pokaż (12 imiona)Seweryn, Giedymin, Małogost, Marlena, Ignacy, Roman, Jan, Domicjusz, Gracjan, Gracjana, Gracjanna, Klotylda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

Malbork: Mężczyzna nagle upada, kierowca gwałtownie hamuje. Pieszy cudem uniknął potrącenia

Nagranie mrożące krew w żyłach, omal nie doszło do tragedii w Malborku na przejściu dla pieszych.

Dziś (tj.29 maja br.) o godz. 8:19 przy ul Mickiewicza w Malborku doszło do nietypowej sytuacji na przejściu dla pieszych. Jak możemy zaobserwować na obrazie zarejestrowanym przez kamerę naszej redakcji – pieszy przewraca się, po czym o mało nie zostaje uderzony przez pojazd, który wcześniej ustępuje mu pierwszeństwa.

Nie znane nam są przyczyny nagłego upadku pieszego podczas pokonywania przejścia – najprawdopodobniej się poślizgnął. Jak poinformowała nas mł. asp. Sylwia Kowalewska KPP w Malborku do komendy nie napłynęło żadne zgłoszenie w tej sprawie.

O zdarzeniu poinformowali nas mieszkańcy – najprawdopodobniej świadkowie zdarzenia.

Dawid Bochon

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ziutek
Ziutek 31.05.2018, 20:37
..........................powiem szczerze - śmigałem po flaszkę do Salonu Alkoholowego i byłem tak zaabsorbowany, że świata nie widziałem ! Ot i całe moje wytłumaczenie.
Bolek op spycha
Bolek op spycha 01.06.2018, 07:38
Gościu mówi prawdę. Bo dalej jest rzeczywiście Galeria Alkoholi a w niej wszystkie wyroby bardzo smaczne. Pozdrawiam.
fff
fff 02.06.2018, 02:39
Jak już komentujesz i odpisujesz sam sobie to sprawiaj pozory i lajkuj odwrotnie. Lepiej będzie wyglądało. Co do centrum alkoholowego to takie średnie.
Maniek
Maniek 02.06.2018, 21:37
..................jestem pewien, że nie trybisz !
Jin
Jin 31.05.2018, 11:15
Widac tam ze winnych jest wiecej niz jeden.
1. Pojazd ciagnacy stanal na przejsciu dla pieszych - 500zl mandat. Przy holowaniu stanowią jeden pojazd. Stworzyl niebezpieczna sytuacje
2. Ten pieszy musial przebiegać na czerwonym bo wczesniej samochody staly, a on pobiegl gdy juz ruszyly. Mogl chociaz poczekac na wysepce.
Tyle sie mowi o nieprzebieganiu na przejsciu. Jak ktos doswiadczy to dopiero wlacza sie myslenie.
Tu nie ma pojedynczego winnego. To kilka watkow i w sumie winni sa wszyscy.
Glupota zabija !
niJ
niJ 06.06.2018, 06:28
Dwie pomyłki Panie jin w Pana rozumowaniu. Auto mogło stanąć na przejściu - auto wyjeżdżające ze skrzyżowania ma prawo dojechać do linii zatrzymania i stanąć częściowo bądź całkowicie na przejściu w tym miejscu. Dla czego - otóż dla tego że gdyby kierowca stanął przed przejściem nie miał by możliwości obserwacji skrzyżowania - skąd miałby wiedzieć czy ma wolną prawą? No i gdzie tam jest sygnalizacja Panie Jin??? Proponuję nie udzielać się więcej w ten sposób bo niczego konstruktywnego Pan nie wnosi do dyskusji. Jedyną winą holujących jest fakt iż na linie w około połowie długości nie ma zawieszonej jakiejś "szmaty" koloru czerwonego - tą pieszy na pewno by zauważył i nie wszedłby pomiędzy auta holowane. Dziękuję. Dobranoc.
janek
janek 06.06.2018, 10:44
Całość wyjaśnienia zgodna z zasadami ruchu drogowego. W tym miejscu, niestety jest to stały problem z włączeniem się do ruchu. Trzeba być bardzo skupionym, by w momencie dużego natężenia ruchu, znaleźć lukę na włączenie się. I nie do końca się zgodzę, że pieszy "by zauważył". Po zatrzymaniu aut, lina nie była naprężona, bo leżała na ulicy. Typowe w holowaniu aut. Holujący się zatrzymuje i holowany troszkę dojeżdża do holującego. Lina posiadała na środku czerwoną chorągiewkę, zgodną z przepisami. Każda lina holująca, kupowana w sklepach, ma taką chorągiewkę wplecioną na stałe w połowie swojej długości. Pieszy nie zauważył tej liny, bo prawdopodobnie, był czym innym zaaferowany i był pod małym "co nieco". Byłem na miejscu tego zdarzenia, a więc naocznym świadkiem.
niJ
niJ 07.06.2018, 06:29
Zapewniam Cię że mówisz bzdury o tej chorągiewce wplecionej w każdą nową linę. Zazwyczaj jest to kawałek czerwonej folii, który przesuwa się po linie jak chce. Skoro jednak była chorągiewka to pieszy jest imbecylem i sytuacja jest jego wyłączną winą. Powinien dostać mandat.
widz
widz 31.05.2018, 12:11
gdzie tam jest sygnalizacja?
Jin
Jin 02.06.2018, 10:22
Zgadza sie. Nie ma sygnalizacji, ale biegac dalej nie wolno.
Manik
Manik 30.05.2018, 21:03
.....................gościu miał w ryju to i się przewrócił. Wiem po sobie - jak mam w ryju to też się przewracam.
jarek
jarek 30.05.2018, 10:33
Gzie widzicie że auto było holowane ????
asd
asd 31.05.2018, 21:34
Naprawdę nie widzisz liny na nagraniu a zarazem specyficznym dla holowania zachowaniu się pojazdów ? Ruszają jednocześnie po czym kierowca niebieskiego auta widzi co się dzieje i swoim samochodem "hamuje" auto srebrne (srebrne auto po zatrzymaniu, delikatnie się cofa - linka ściąga go do tyłu). Poza tym jak byk widać linę pomiędzy pojazdami po zatrzymaniu się obu aut. Jak tego nie widzisz to nałóż sobie klatki filmu na początku i na końcu - zobaczysz, że "droga pękła". Albo do okulisty i okulary.
wicek
wicek 30.05.2018, 10:21
Ci co piszą o holowaniu gdzie to widzą bo na zdjęciach i filmie nie widać że drugie auto było holowane ?????
janek
janek 06.06.2018, 10:35
Ja napiszę, bo byłem świadkiem tego zdarzenia. Pieszy wszedł między auta, w momencie gdy lina holownicza leżała na ulicy. A, że był pod małym "co nieco", mógł tej liny nie zauważyć. W momencie, gdy pojazd holujący ruszył, doszło do napięcia i podniesienia liny i pan po prostu zahaczył o nią i upadł. Wystarczy informacji?