Wydanie nr 47/2019, Sobota 16.02.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Danuta, Eliasz, Julianna, Izajasz, Daniel, Irena, Samuel
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie!

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie! fot. Fundacja Strefa Mocy
Konkurs grantowy w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych i aktywnych grup mieszkańców z województwa pomorskiego chcących działać na rzecz dobra wspólnego. W powiecie nowodworskim operatorem środków jest Fundacja Strefa Mocy.

Obecnie trwa nabór wniosków poprzez generator online. Można zdobyć nawet do 5000 zł na projekt.

Dzięki największemu w kraju partnerstwu, dziesięć organizacji społecznych woj. pomorskiego otrzymało dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na projekt „Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY”. Pozyskany w ten sposób milion złotych trafi w latach 2018-19 do grup nieformalnych i organizacji pozarządowych działających na rzecz dobra wspólnego mieszkańców Pomorza.

Ideą projektu jest wspieranie młodych organizacji pozarządowych oraz inicjatyw nieformalnych, którym samodzielnie trudno byłoby pozyskać środki na swoje często niezwykle cenne pomysły. Partnerstwo zamierza nie tylko rozdzielać pieniądze, ale również wspierać dofinansowane podmioty w różny sposób np. poprzez doradztwo, szkolenia i animację. Twórcy funduszu to doświadczeni realizatorzy podobnych przedsięwzięć w ramach Pomorskiego Funduszu Młodzieżowego oraz np. programu Działaj Lokalnie.

Oprócz przyznania wsparcia finansowego pomogą chętnym w przygotowaniu i prawidłowym rozliczeniu projektu. W powiecie nowodworskim lokalnym operatorem Funduszu jest podobnie, jak w ubiegłym roku Fundacja Strefa Mocy – organizacja działająca od kilki lat w obszarze wspierania inicjatyw lokalnych, pomocy społecznej oraz propagowania sportów latawcowych.

O pierwsze środki na inicjatywy społeczne można się ubiegać już od 15 czerwca br. Chętni mogą zgłaszać swoje pomysły poprzez specjalny internetowy generator wniosków. Ciekawą formą aplikowania o środki funduszu jest możliwość zamieszczenia zamiast opisu projektu - filmu z koncepcją pomysłu przedsięwzięcia w formacie mpeg/mp4.

W tym roku składanie propozycji do dofinansowania potrwa do 15 sierpnia dla inicjatyw ze sfery pożytku publicznego oraz do 15 września dla grantów na rozwój młodych organizacji, a pierwsze projekty będą mogły ruszyć pod koniec wakacji.

Szczegóły naboru znajdują się na stronie:

 www.akumulatorspoleczny.pl

 

Fundacja Strefa Mocy zaprasza wszystkie osoby zainteresowane Funduszem AKUMULATOR SPOŁECZNY i potencjalnych wnioskodawców na spotkanie informacyjne, dotyczące obecnie trwających konkursów, które odbędzie się 28 czerwca (w czwartek) o godz. 16.00 do Biblioteki Publicznej w Kątach Rybackich, ul. Rybacka 5.

 

Już dziś do Funduszu dodatkowe wsparcie finansowe zapowiedziały niektóre gminy. Dzięki temu ich organizacje mają większe szanse na otrzymanie wsparcia na swoje inicjatywy społeczne. Są też już pierwsze deklaracje zasilenia Akumulatora Społecznego z funduszy prywatnych. To pozwoli na konsekwentne budowanie nowego niezależnego źródła finansowania pomorskiej energii społecznej i wspierania najciekawszych pomysłów na jej uwolnienie.

 

W poprzedniej edycji konkursu dofinansowanie uzyskały grupy realizujące projekty edukacyjne, kulturalne, ekologiczne, sportowe czy rekreacyjne. W ramach pomysłów realizowanych powstała sztuczna wydma, wiata dla mieszkańców jednej w miejscowości. Odbyły się festyny, warsztaty rękodzielnicze i kulinarne dla dzieci, dorosłych i seniorów. Był nawet projekt dedykowany wyłącznie kobietom. Organizatorzy mają nadzieję na równie duże zainteresowanie dotacjami na ciekawe działania w powiecie.

 

 

 

Info i foto : Fundacja Strefa Mocy

 

 

 

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.