Wydanie nr 322/2018, Niedziela 18.11.2018
imieniny: pokaż (13 imiona)Leonard, Aniela, Otto, Otton, Galezy, Odo, Tomasz, Cieszymysł, Filipina, Karolina, Roman, Gabriela, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku

"Urocze" obrazki bezmyślności ludzkiej - czyli jak zrzucić na miasto koszty wywozu śmieci i gruzu.

fot. Widz
Na naszą skrzynkę mailową redakcja@tvregionalna.pl widz przysłał informację o zaśmiecaniu gruzem i śmieciami ulicy Uroczej w Malborku

„Niech TvMalbork.pl pokaże tego artystę co wyrzuca śmieci i gruz na grunt miejski. Jest to ul. Urocza z informacji jakie uzyskałem oraz potwierdził to również strażnik miejski wezwany w tej sprawie , grunt należy do miasta” - pisze nasz widz.

Co grozi za wysypywanie gruzu i śmieci na grunt miejski?

Jak dowiedzieliśmy się od Straży Miejskiej jest to zależne od Strażnika, który zostanie wezwany na miejsce. Taka sprawa, może zakończyć się różnie - najłagodniejszą karą za taki występek jest pouczenie.  Jeśli dojdzie do wypisania mandatu kwoty sięgają od 20 zł do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. 

 

Czekamy na wasze komentarze w tej sprawie!

Aktualizacja 28 06 2018 godzina 11:11

Zjawił się w naszej redakcji właściciel samochodu Pan Jerzy Włoch i poinformował nas,  że ma pozwolenie od wspólnoty, która dzierżawi teren przy ul. Uroczej na utwardzenie w.w terenu.

Wkrótce pojawi się na naszej stronie materiał wideo

 

 

 

 

Czekamy na kolejne informacje i zdjęcia z powiatu malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Wraz z krótkim opisem sytuacji i miejsca, w którym zostały wykonane, można je przesyłać na adres: redakcja@tvregionalna24.pl. Fotografie opublikujemy na naszej stronie.   

Wysyłając zdjęcie/a prosimy o wskazanie autora fotografii i nadesłanie pisemnej zgody na jej publikację :

 "Wysyłając zdjęcie oświadczam, że są one moją własnością i mam prawa do jego rozpowszechniania."  

 

 

 

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Piotr
Piotr 11.07.2018, 10:16
Żądam przeprosin od sąsiada. Gruz wysypałem na terenie wydzierżawionym dla spółdzielni. Zobacz całość: http://www.tvmalbork…
Tomek
Tomek 11.07.2018, 11:09
Dzięki za podanie linka do pełnego materiału ; -)
UM
UM 28.06.2018, 21:42
Bardzo dobra i słuszna interwencja mieszkańca !!!!!!! . Gruzu i śmieci nie wolno wyrzucać gdzie popadnie.Nawet jeśli mieszkańcy dzierżawią ten grunt od miasta to zgodnie z prawem wymagana jest pisemna zgoda od właściciela gruntu na takie czynności . Jeśli urząd wydał takie pozwolenie to ok, ale jeśli nie ma takiego pozwolenia winę w tym przypadku ponoszą zarówno mieszkańcy udzielający zgody jak i też ten który ten gruz tam wyrzuca. Na przyszłość radzę mieszkańcom zaopatrzyć się w takie dokumenty
Irek
Irek 28.06.2018, 07:11
To ja przesłałem te zdjęcia i również zawiadomiłem Straż Miejską która prowadzi w tej sprawie postępowanie. Sprawca tego wykroczenia robi to nagminnie sam przed swoim domem ma syf i robi go też na innych działkach. Działka ta nie jest wydzierżawiona dla mieszkańców pobliskiego bloku , jest to własność miasta.Nawet jeśli działka ta miałaby być wyrównywana należy to zrobić ziemią a nie gruzem. Z taką głupotą trzeba walczyć bo jeśli sami nie podejmiemy kroków by wyeliminować takie zjawiska to niedługo sami w śmieciach zginiemy .Najlepsza z tego zdarzenia jest reakcja tego pana gdy mu zwróciłem uwagę -" weź pan spier......" Co do kary za takie wykroczenie to powinno się ukarać przynajmniej mandatem 1000 zł. i nakazem uprzątnięcia tego co sam przywiózł
Obywatel
Obywatel 28.06.2018, 09:11
Panie Irek a do bicia toczy kto sie zabieral?Wszystko niestey jest ładnie nagrane z dzwiękiem .
Irek
Irek 28.06.2018, 11:05
Skoro jest nagrane to bardzo mnie cieszy panie Obywatel , sam pan tym potwierdza że do wysypywania gruzu i śmieci doszło nielegalnie.Nie wiem tylko kogo bym miał bić i za co "toczy" tym bardziej nie jest mi znany .Czekam zatem na dalsze oskarżenia i być może odważy się pan zawiadomić organy ścigania o rzekomej kradzieży i próbie pobicia .
Obywatel
Obywatel 28.06.2018, 11:27
Panie Irek a o6 rano co to bylo?Pamiec zawodzi?
Irek
Irek 28.06.2018, 11:58
Jeśli dyskusję o głupocie można nazwać próbą bicia to powodzenia.A kamerę to chyba w oczach pan miał .
Obywatel
Obywatel 28.06.2018, 16:58
Milo mi ze z glupigo awansowalem na pana. A kamery sa na elewacji budynku.
JDO 67
JDO 67 27.06.2018, 13:26
1 Teren na który wysypany był gruz został oddany w dzierżawę i w związku z zagospodarowaniem terenu (wyrównaniem) został wysypany tam gruz. Ciekawe czy pan który bezprawnie wszedł na prywatny teren żeby robić zdjęcia napisał że sam coś zabrał z tego terenu. A może zrobił też zdjęcia jak swoim samochodem wjeżdża na cudzą działkę twierdząc że to teren miasta i on może tam jeździć.
Irek
Irek 28.06.2018, 06:56
Powinieneś puknąć się w głowę - jak można wyrównywać działkę gruzem i śmieciami rozumiem ziemią .W planach jest tam w przyszłości droga więc kto poniesie koszty późniejszej niwelacji i oczyszczenia terenu - my mieszkańcy .Ponadto co z tego gruzowiska niby miał zabrać ten ktoś co robił zdjęcia i jak miał wjechać autem na teren zagruzowany i zaśmiecony przez pobliskich mieszkańców z bloku przy ul. Kochanowskiego I jeszcze jedno teren ten nie jest ogrodzony i zgodnie z prawem można na niego wejść . Czy to ty nie jesteś przypadkiem tym co wyrzuca ten gruz
Jacek
Jacek 27.06.2018, 20:11
Jeżeli teren nie jest ogrodzony lub nie ma żadnej informacji, że jest to działka prywatna każdy może nieświadomie wejść na taki obszar. Jeśli sprawca naruszenia uzyska świadomość, że wszedł na teren prywatny dajmy na to poprzez informacje od właściciela, wtedy ma obowiązek opuścić działkę.
Jeżeli JDO67 jak twierdzisz skradziono ci coś udaj się na najbliższy posterunek, gdzie złożysz doniesienie o popełnieniu przestępstwa lub zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia.
Zanim jednak to zrobisz polecam lekturę, kk
a dokładniej art 234 k.k.

ps.
nawet nie gruz a kupa śmieci
brakuje tylko nasr....

JDO67
JDO67 28.06.2018, 12:25
Artykuł o którym kazałeś mi poczytać należy zastosować do Irka który kłamie i oczernia ludzi. Po za tym Irek był informowany że teren należy do wspólnoty przez mieszkańca i wcześniej przez straż miejską .
widz
widz 27.06.2018, 10:22
Ciekawe czy straż miejskoej zwróci się do telewizji o zdjęcia z nr rejestracyjnym auta. No Panowie strażnicy do roboty