Wydanie nr 47/2019, Sobota 16.02.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Danuta, Eliasz, Julianna, Izajasz, Daniel, Irena, Samuel
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Dni Rybaka w Kątach Rybackich. Drugi dzień świeta to cześć rozrywkowo – artystyczna

Dni Rybaka w Kątach Rybackich. Drugi dzień świeta to cześć rozrywkowo – artystyczna fot. Urząd Gminy Sztutowo
Za nami Dni Rybaka, które tradycyjnie odbyły się 29 czerwca (imieniny Piotra i Pawła) oraz 30 czerwca, w porcie nad Zalewem Wiślanym w Kątach Rybackich. To już od prawie 30 lat tradycyjne święto Kątów Rybackich.

Cześć rozrywkowo – artystyczna Dni Rybaka rozpoczęła się w sobotę o godzinie 16tej w porcie jachtowym. Najlepszy konferansjer Jarek Sobański z Kabaretu Zachodni (jak sam mówił najlepszy bo jedyny, choć naszym zdaniem nie tylko dlatego) zaprosił na scenę wójta gminy Sztutowo Jakuba Farinade, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej w Sztutowie Krystynę Chabską i sołtysa Kątów Rybackich, Roberta Zielińskiego. Wójt rozpoczął imprezę, prezes LOTu zachęciła wszystkich do wzięcia udziału w |LOTerii Sztutowskiego LOT-u, na której każdy los wygrywał i oprócz nagród można było wygrać koszulkę promującą przekop Mierzei Wiślanej i rybne przysmaki. Ja natomiast podziękowałem wszystkim, który włączyli się w organizację, życzyłem tradycyjnie dobrej zabawy i zachęciłem do odwiedzania stoiska rodziny i znajomych naszego Kacperka, który bardzo potrzebuje naszej pomocy. Jak to mówią dobro powraca. Oprócz stoiska z m.in. napojami i ciastkami, na którym można było wrzucić datek do puszki dla Kacperka, tradycyjnie klasę pokazały nasze gospodynie z Kątów Rybackich i Groszkowa. Panie ze świetlicy w Sztutowie zapraszały do odwiedzenia stanowiska z rękodziełem. W czasie trwania imprezy można było zwiedzić bezpłatnie Muzeum Zalewu Wiślanego i wziąć udział w warsztatach powroźniczych. Tradycyjnie też można było poznać naszą przyrodę na stoisku Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.

Po powitaniu na scenie pojawiły się dzieciaki z zespołu Mała Mi pod opieką Pani Marzeny Kozak z Biblioteki Publicznej w Kątach Rybackich i jak zwykle dały czadu śpiewając piosenki i recytując wierszyki o tym jak fajnie jest mieszkać i wypoczywać w Kątach Rybackich. Były jak zwykle fenomenalne i zebrały gromkie brawa. Dla tych dzieci, które również chciały spróbować swoich sil na scenie rozpoczął się festiwal „Od przedszkola do Opola przez Kąty”. Chętnych było bardzo dużo, na szczęście scena dała radę wszystkich pomieścić. Następnie razem z panem wójtem pokroiliśmy ogromny tort ufundowany przez naszą piekarnię Sebastian i poczęstowaliśmy wszystkich.

Po poczęstunku zaprosiliśmy na scenę chętnych do udziału w konkursie „Co wiem o gminie Sztutowo i Mierzei Wiślanej”. Po zaciętej walce Gosia z Warszawy uzyskała tytuł „Znawca wsi Kąty Rybackie, gminy Sztutowo i Mierzei Wiślanej” i razem z pozostałymi finałowymi uczestnikami otrzymała nagrodę. Na scenę wkroczyła Marlena Bratkowska – Wolska – trener personalny, która przez pół godziny prowadziła bardzo profesjonalnie otwarty trening. Nasza Sztutowska Chodakowska w bardzo przyjemny sposób, przy muzyce, zachęciła wiele pań i jednego pana do wspólnych ćwiczeń. Uśmiechy nie schodziły z twarzy, a w powietrzu unosiły się spalone kalorie. Punktualnie o godzinie 19 na scenie pokazał się kabaret Zachodni i zaprezentował kilka bardzo zabawnych skeczy. Wiatr był coraz większy i artyści musieli bardzo uważać, żeby ich nie zwiało ze sceny. My śmialiśmy się z pacjenta z bólem brzucha, pary młodej i ministranta, który udzielał im po raz pierwszy ślubu czy klientów stacji PIPI. Grubo po pierwszej w nocy ze sceny zszedł po licznych bisach zespół Paradoks, dzięki któremu parkiet pod gołym niebem był cały czas zapełniony. To były bardzo udane Dni Rybaka. Pierwsze od wielu lat, na których nie padało

Bardzo dziękuję tym wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tegorocznych Dni Rybaka, zarówno mieszkańcom jak i pracownikom urzędu gminy - tym wszystkim, którzy wiedzą ile potrzeba wysiłku, pracy i czasu, aby zorganizować taką imprezę. Dziękuję również mieszkańcom sołectwa Kąty Rybackie za dofinansowanie imprezy z Funduszu Sołeckiego.

Opis: Robert Zieliński - sołtys Katów Rybackich

Dawid Bochon

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.