Wydanie nr 78/2019, Wtorek 19.03.2019
imieniny: pokaż (6 imion)Bogdan, Jan, Józef, Leoncjusz, Marceli, Marek
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Sztutowo: Koncert „Śpiewnik polski w Strasznym Dworze” - relacja

Sztutowo: Koncert „Śpiewnik polski w Strasznym Dworze” - relacja fot. Karolina Owsińska UG Sztutowo/ sztutowo.pl
Za nami wspaniała uczta kulturalna. W niedzielę 5 sierpnia br. o godzinie 19:00 na przystani nad Wisłą Królewiecką miał miejsce koncert „Śpiewnik polski w Strasznym Dworze”, którego organizatorami byli: Fundacja Dariusza Stachury „CANTO PRO CLASSICA”, Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” oraz Wójt Gminy Sztutowo.

W widowisku wzięło udział około 30 artystów: orkiestra, śpiewacy i aktorzy w kostiumach nawiązujących do strojów z epoki. Scenografia nawiązywała do sali w stylu dworkowym. Solistom towarzyszyła orkiestra kameralna pod opieką tenora Dariusza Stachury.

Przypomnijmy – Dariusz Stachura to uznany polski śpiewak operowy związany z Teatrem Wielkim w Łodzi, który założył fundację swojego imienia „Canto pro classica.” To właśnie Fundacja Dariusza Stachury wymyśliła muzyczny projekt edukacyjny na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości pod nazwą „Śpiewnik polski w Strasznym dworze.” Celem koncertu jest kształtowanie postaw patriotycznych poprzez udostępnianie mieszkańcom kultury wysokiej, wyrabianie w społeczności potrzeby i chęci wspólnego świętowania.

To zupełnie inny rodzaj rozrywki, który jest proponowany mieszkańcom i turystom w Gminie, dlatego też wydarzenie to spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Sztutowa i okolic, jak i przybyłych turystów. Wiele osób wyraziło chęć ponownego wzięcia udziału w takim wydarzeniu.

 

 

 

 

 

Info i foto : sztutowo.pl/ Karolina Owsińska - UG Sztutowo

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Koncerty


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.