Wydanie nr 197/2019, Wtorek 16.07.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • tvmalbork.pl
 • tvsztum.pl
 • tvdzierzgon.pl

Wizytówka budowlana Warmii i Mazur w … Malborku

Wizytówka budowlana Warmii i Mazur w … Malborku fot. Zrealizowana przez IPB adaptacja Przedzamcza Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim na eksluzywny Hotel Krasicki*****
Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane to firma solidna, wiarygodna, z ponad 50 letnią tradycją i silną pozycją na rynku budowlanym. Dziś głównie działa na rynku warmińsko-mazurskim a już niebawem planuje wejść na rynek deweloperski w Malborku.

Co to za firma, czym się zajmuje i dlaczego planuje budowę w Malborku? O tym rozmawiamy z Anną Szymczak, prezesem zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego „IPB” Sp. z o.o. w Iławie

 

 • Na Warmii i Mazurach firma IPB to znana i ceniona marka, która kojarzy się wszystkim z solidnością, wiarygodnością, silną pozycją na rynku budowlanym, ale także z ponad 50-letnią tradycją …

 • W naszym budowlanym biznesie osiąganie sukcesów wiąże się z bardzo trudną i żmudną pracą. Budowanie marki IPB przez ponad pół wieku polegało na budowaniu priorytetowych wartości dla naszych klientów, takich jak: gwarantowana jakość usług, pewność, bezpieczeństwo, wiarygodność, terminowość. To był i wciąż jest nasz pomysł na sukces. IPB to firma oparta na wielopokoleniowej, budowanej latami tradycji. Działalność firmy sięga lat 60-tych. Rok 1991 to data prywatyzacji i reorganizacji przedsiębiorstwa, dzięki której przed państwową firmą z tradycjami otworzyły się nowe możliwości. Dzięki tym zmianom firma przetrwała wówczas trudny okres transformacji gospodarczej i załamania się koniunktury na rynku budowlanym. Dzisiaj to silna firma, wizytówka Warmii i Mazur, marka doceniana przez klientów. IPB wciąż się rozwija, inwestuje i skutecznie konkuruje. Wciąż utrzymuje dobre wyniki ekonomiczne i nieustannie dba o wysoką jakość usług poprzez dynamiczny rozwój działalności. Potwierdzają to wszystkie zdobyte nagrody, które podnoszą prestiż firmy, umacniają jej wizerunek w oczach klientów i partnerów, ale i zobowiązują. My nigdy nie spoczywamy na laurach. IPB cały czas otrzymuje wiele prestiżowych nagród i wyróżnień w konkursach zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich. Lista nagród jest bardzo długa, bo była budowana przez ponad pół wieku. Spośród tych najważniejszych warto wymienić m.in. Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu oraz dwa Diamenty do tej Statuetki, 15 Medali Europejskich, Statuetkę Orła Biznesu Warmii i Mazur, tytuł Firma Dobrze Widziana (Supermarka CSR), tytuł Branżowy Lider Zmian, Laur Najlepszym z Najlepszych, czy cztery nagrody TOP WARMII I MAZUR. Te nagrody potwierdzają słuszność wybranego przez nas kierunku działań, podnoszą wiarygodność firmy, a tym samym budują przewagę konkurencyjną na rynku.

 • IPB to zatem niekwestionowany Lider Budowlany Warmii i Mazur.

 • Bycie „liderem” we współczesnym biznesie jest dużo bardziej złożone. Lider to firma, która posiada umiejętność kreowania własnej przestrzeni gospodarczej do rozwoju, „otwierania dla siebie nowych drzwi”. To firma, która ma pomysł i odwagę aby się zmieniać i dokonywać zmian w otoczeniu, która nie boi się wkroczyć w strefę ryzyka i niepewności. Firma, która odnalazła swoje miejsce w branży, z dużym bagażem historii, ale wciąż z bardzo dalekim horyzontem dalszego rozwoju. W chwili obecnej w IPB wciąż trwają i dokonują się zmiany, ponieważ, cytując za J.F. Kennedym „zmiany są naturalnym prawem życia. Ludzie, którzy tkwią jedynie w przeszłości bądź teraźniejszości, z pewnością nie sprostają wyzwaniom przyszłości.” Aby utrzymać pozycję na rynku trzeba ciągle trzymać rękę na pulsie, błyskawicznie reagować i zmieniać się. My tworzymy plany wybiegające w przyszłość, musimy być stale gotowi by z wyprzedzeniem je zmieniać i dostosowywać do warunków panujących na rynku. Musimy mieć świadomość potrzeby zmian. Nie oczekujemy, że trudne czasy, np. spowolnienia gospodarczego, przetrwamy z założonymi rękami. Poprzez wprowadzanie zmian udaje się nam konsekwentnie osiągać stawiane sobie cele nawet w trudnych i niesprzyjających branży budowlanej warunkach. Zmiany, które mają miejsce w naszej firmie, pozwalają nam bezpiecznie funkcjonować na rynku i bezpiecznie patrzeć w przyszłość, co jest bardzo ważne zarówno dla właścicieli firmy, jak i pracowników oraz naszych klientów i kontrahentów. Dlatego właśnie udało nam się osiągnąć pozycję lidera branżowego i pożądanego partnera w biznesie.


 

 • Wybudowane przez IPB obiekty kreują wizerunek wielu miast regionu Warmii i Mazur. Są to przede wszystkim budynki mieszkalne, ale również obiekty handlowe, sportowe, przemysłowe.

 • Aktualny profil prowadzonej przez nas działalności to działalność deweloperska, kompleksowe usługi budowlano-montażowe oraz sprzedaż materiałów budowlanych. Jeśli chodzi o działalność deweloperską, prowadzimy ją od 20 lat. Mimo, iż to nasz najmłodszy produkt, to właśnie działalność deweloperska jest dziś najmocniejszą pozycją w naszej ofercie. Usługi budowlano-montażowe świadczymy dla inwestorów zewnętrznych od początku istnienia firmy. Generalnie jednak budujemy nie tylko mieszkania, ale także obiekty przemysłowe, hale sportowe, banki, szpitale, hotele, baseny, SPA. Od początku działalności IPB wybudowało około 20 tysięcy mieszkań, 52 obiekty przemysłowe, 27 obiektów handlowo-usługowych, 25 obiektów oświatowych, 18 obiektów szpitalnych, 12 hal i sal sportowych, 8 obiektów hotelowych, w tym 3 z basenami i wiele innych. Rozszerzenie przedmiotu działalności o handel materiałami budowlanymi pozwoliło stworzyć kompleksową ofertę dla klientów, która jest wciąż rozbudowywana. IPB to marka rozpoznawalna i doceniana przez klientów. Elastyczność rynkowa i stałe podwyższanie standardów, jak również wielopokoleniowa tradycja, sprawiły, że przedsiębiorstwo dopracowało się wizerunku solidnego partnera i rzetelnego wykonawcy. Cieszę się, że nasza firma wciąż się rozwija, inwestuje i skutecznie konkuruje, zwłaszcza w tak trudnej branży, jaką jest budownictwo. Wciąż utrzymujemy dobre wyniki ekonomiczne i nieustannie dbamy o wysoką jakość naszych usług poprzez dynamiczny rozwój we wszystkich rodzajach naszej działalności. To jest nasz pomysł, nasza autorska recepta na sukces w biznesie.

 

 • IPB wybudowało sporo naprawdę prestiżowych obiektów. Najbardziej znanym jest chyba przepiękny zabytkowy Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim.

 • Generalnie firma specjalizuje się w realizacjach skomplikowanych, trudnych inwestycji budowlanych - inwestycji o krótkich cyklach realizacji i bardzo wysokich wymaganiach inwestorów. Jest wiele takich obiektów, ale realizacja takich inwestycji, jak Salon Samochodów MERCEDES w Olsztynie, CH ALFA w Olsztynie, Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu z podłogą certyfikowaną przez światową federację koszykówki FIBA, budowa i późniejsza rozbudowa Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, czy Hotelu Miłomłyn Zdrój w Miłomłynie (obydwa hotele z basenami) pokazały szerokie spektrum możliwości firmy a zrealizowane obiekty stały się wizytówką Warmii i Mazur. Na szczególne wyróżnienie faktycznie zasługuje jednak wykonana przez nas adaptacja Przedzamcza Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim na nowoczesny, ekskluzywny Hotel Krasicki****. To przepiękny, niezwykły i unikatowy obiekt w regionie. Przywrócenie do życia tak wyeksploatowanego zabytku w ciągu zaledwie półtora roku to w ocenie inwestora rekord świata. Według inwestora była to unikatowa inwestycja w skali całego kraju, dzięki której wzrósł potencjał historyczny tego miejsca. Obiekt ten powstał jak feniks z popiołów i otrzymał mnóstwo prestiżowych nagród, w tym m.in. nagrodę w Londynie za Najlepszy Hotel w Polsce, Europie i na Świecie. Inne zrealizowane obiekty, które stanowią wizytówkę naszych możliwości to lądowisko dla śmigłowców ponad dachem Powiatowego Szpitala w Iławie, czy Port śródlądowy w Iławie, za które otrzymaliśmy pierwsze nagrody w konkursie Budowa Roku na Warmii i Mazurach (prestiżowe regionalne wyróżnienia przyznawane przez Olsztyńską Izbę Budowlaną pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego). Generalnie ostatnio realizujemy coraz bardziej trudne inwestycje, które wymagają od nas profesjonalizmu, zaangażowania, determinacji i często są dla nas nie lada wyzwaniem. Wciąż jesteśmy otwarci na współpracę i realizację kolejnych nowych wyzwań stawianych nam przez inwestorów.

 

 • Firma IPB jest również znana w Malborku. Budowaliście tu w przeszłości i budujecie aktualnie…

 • Tak, zgadza się. W Malborku działamy nie od dzisiaj. Nie jesteśmy na tym rynku zupełnie nowi. W 1994r. wykonywaliśmy remont ZSZ przy ul. 17 Marca i roboty fundamentowe na podzamczu w Malborku. W 2005r. realizowaliśmy prace na terenie Szpitala Powiatowego. W 2016r. zrealizowaliśmy budynek mieszkalny dla MTBS przy ul. Czerskiego a aktualnie budujemy drugi już budynek mieszkalny w tej lokalizacji. Mogliśmy już zatem zaprezentować próbkę naszych możliwości i pokazać markę IPB, jakość, solidność, wiarygodność i terminowość realizowanych przez nas prac budowlanych. Dziś chcemy zacząć budować na tym rynku zupełnie inny produkt – mieszkania na własność w systemie deweloperskim. Już niebawem rozpoczniemy w Malborku realizację nowej inwestycji deweloperskiej. Szczegóły wkrótce.

 

 

 • Dziękuję za rozmowę.

 

Wizytówka budowlana Warmii i Mazur w … Malborku

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Thomasexcus
Thomasexcus 15.01.2019, 10:06
canada pharmacy online reviews
[url= http://onlinepharmac… pharmacy india[/url]
cialis online pharmacy
canada online pharmacy
online pharmacy phentermine
Alvinclerm
Alvinclerm 07.12.2018, 23:19
[url= http://ms.clanhostin…
AlvinShush
AlvinShush 07.12.2018, 21:28
[url= https://fxfan.ru/use…
kovvia
kovvia 23.10.2018, 01:54
[url= http://canadian-phar… ]cialis online usa[/url]
cialis brand online australia http://canadian-phar…
cialis pills 10mg