Wydanie nr 142/2019, Środa 22.05.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Wisława, Emil, Helena, Ryta, Julia, Jan, Krzesisława, Wiesław, Wiesława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach w powiecie nowodworskim.

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach w powiecie nowodworskim. fot. Pomorska Policja
19 września (środa) we wszystkich krajach europejskich odbywa się III edycja akcji EDWARD (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL oraz wspierana przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tym dniu prowadzone są zarówno działania kontrolne, jak i edukacyjne.

W dniu 19 września na terenie powiatu prowadzone są działania EDWARD. EDWARD to 24-godzinne działania prowadzone przez policje ruchu drogowego państw członkowskich TISPOL oraz podmiotów działających w obszarze poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Kierujący mogą spodziewać się wzmożonych kontroli ukierunkowanych na zachowania przyczyniające się do tragicznych skutków wypadków drogowych, tj.: nadmierna prędkość, alkohol, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie.

Funkcjonariusze zwrócą również szczególną uwagę czy piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym mają na sobie elementy odblaskowe.

Pomysłodawcy projektu EDWARD wierzą, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach jest zmiana zachowań ich użytkowników. Na witrynie internetowej https://projectedward.eu/ (dostępnej w wielu wersjach językowych) zachęcają do złożenia deklaracji „bezpiecznego kierowcy”.

 

 

 

 

 

 

Info : KPP Nowy Dwór Gdański

Foto: Pomorska Policja

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.