Wydanie nr 113/2019, Wtorek 23.04.2019
imieniny: pokaż (8 imion)Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Targowisko z prawdziwego zdarzenia. Rynek z zadaszonymi stoiskami handlowymi w Nowym Stawie

Targowisko z prawdziwego zdarzenia. Rynek z zadaszonymi stoiskami handlowymi w Nowym Stawie fot. TvMalbork.pl
W Nowym Stawie powstało targowisko z prawdziwego zdarzenia. Rynek z zadaszonymi stoiskami handlowymi znajduje się między ulicami Kopernika i Kościuszki. Inwestycja, która wkrótce będzie służyła kupcom i mieszkańcom, została zrealizowana przy udziale środków unijnych.

„Mój rynek” - tak oficjalnie nazywa się nowoczesne targowisko w Nowym Stawie, które powstało kosztem blisko 1,3 mln zł, przy czym Urząd Miejski pozyskał na inwestycję 63,63 proc. dofinansowania unijnego. Na zapleczu Rynku Kościuszki powstał zadaszony obiekt ze stanowiskami przeznaczonymi do sprzedaży między innymi produktów rolno-spożywczych.

- Targowisko wkrótce będzie służyło mieszkańcom i w zdecydowany sposób poprawi komfort handlu kupcom - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Gdy tylko ukonstytuuje się nowa Rada Miejska, przedłożymy jej projekt regulaminu targowiska, a także wprowadzimy wspólnie opłatę targową. Mogę już zdradzić, że chcemy, by była ona niższa dla tych kupców, którzy będą sprzedawali produkty rolno-spożywcze wyprodukowane w systemie ekologicznym.

Budowa targowiska wpisuje się w trwającą rewaloryzację centrum Nowego Stawu. Obecnie handel obwoźny odbywa się na terenie sąsiadującym z kościołem pw. Św. Mateusza Apostoła, co szpeci panoramę zabytkowych rynków. Wkrótce zamiast handlować „z samochodu” czy „ze stołu” kupcy będą mogli przenieść się pod zadaszony obiekt z trzynastoma miejscami handlowymi wraz zapleczem sanitarnym i wybudowanym obok parkingiem.

Dofinansowanie projektu targowiska miejskiego pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.

 

Informacja: Urząd Miejski w Nowym Stawie

Dawid Bochon

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Drobny pijaczek
Drobny pijaczek 01.11.2018, 04:53
Znów będzie, gdzie pić piwko wieczorami:)
"Janusz"
"Janusz" 31.10.2018, 21:37
to się Kasyna ucieszy ?