Wydanie nr 230/2019, Niedziela 18.08.2019
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Odkrywam świat - nauczanie przez doświadczanie”. Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej w Lubieszewie.

„Odkrywam świat - nauczanie przez doświadczanie”. Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej w Lubieszewie. fot. Facebook Szkoła Podstawowa w Lubieszewie
W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Odkrywam świat – nauczanie przez doświadczanie”uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lubieszewie wybrali się na wycieczkę 6 lutego na Politechnikę Gdańską.

Najpierw zwiedzili budynek m.in. Dziedziniec Heweliusza oraz Dziedziniec Fahrenheta, uczniowie zobaczyli też słynne wahadło Foucaulta. Następnie na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej obejrzeli laboratoria, w których uczą się studenci. Najważniejszym, a przede wszystkim najciekawszym punktem wycieczki okazały się warsztaty przygotowane dla uczniów z Lubieszewa przez Koło Naukowe Studentów Fizyki. Nauczyliśmy się, że fizyka to bardzo ciekawa nauka, która ma wiele dziedzin, dzieci uczyły się zagadnień z mechaniki, ruchu falowego, akustyki, elektrostatyki oraz magnetyzmu.

Dziękujemy za wspaniałe doświadczenia i ogromną dawkę wiedzy. Być może ktoś z naszych uczniów za kilka lat… zostanie studentem politechniki. Podziękowania kierujemy do pracowników Politechniki Gdańskiej: Pani dr inż. Agnieszce Witkowskiej, Pani dr inż. Bogumiły Strzeleckiej, Pana dr inż. Tadeusza Miruszewskiego oraz Panów z Pracowni Przygotowania Pokazów Fizyki: mgr inż. Andrzeja Kozłowskiego i inż. Jarosława Nowakowskiego oraz studentów z Koła Naukowego Studentów Fizyki.

Info i foto: Facebook Szkoła Podstawowa w Lubieszewie

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.