Wydanie nr 230/2019, Niedziela 18.08.2019
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

III miejsce drużyn z SP w Sztutowie na Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców

III miejsce drużyn z SP w Sztutowie na Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców fot. Karolina Owsińska / UG w Sztutowie/ Facebook Gmina Sztutowo
Tradycyjnie w Sali sportowej Szkoły Podstawowej w Sztutowie 7 lutego br. swoich sił w szczypiorniaku spróbowali uczniowie szkół z terenu powiatu nowodworskiego. Tym razem zmierzyli się najstarsi chłopcy z klas VII i VIII oraz ostatnich klas gimnazjalnych.

O tytuł Mistrza Powiatu zmierzyli się uczniowie z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Kmiecinie, Gimnazjum Sportowego w Nowym Dworze Gdańskim, Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Marzęcinie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim oraz gospodarze zawodów chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Sztutowie.
Ze względu na dużą ilość drużyn rozgrywki finałowe poprzedziła walka w grupach eliminacyjnych. W grupie A triumfatorem okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Nowego Dworu Gdańskiego, która pokonała chłopców z Kmiecina (II miejsce w grupie) i z SP nr 2 Z Nowego Dworu Gdańskiego. Zwycięzcą Grupy B został zespół z Gimnazjum Sportowego, który w zaciętym pojedynku zremisował (12 : 12) z gospodarzem turnieju i pokonał drużynę z Marzęcina.
W finale zmierzyły się zatem dwie drużyny z Nowego Dworu Gdańskiego, a o 3 i 4 miejsce walczyły szkoły z Kmiecina i Sztutowa.
Mecz finałowy rozstrzygnęli na swoją korzyść młodzi szczypiorniści z Gimnazjum Sportowego z Nowego Dworu Gdańskiego, którzy pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 1 stosunkiem punktów 9:2.
W małym finale o 3 miejsce walczyli uczniowie z Kmiecina i Sztutowa. Tutaj gospodarze okazali się lepsi od gości pokonując swych rywali 17:4.
I miejsce - Gimnazjum Sportowe Nowy Dwór Gdański
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 Nowy Dwór Gdański
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sztutowie

Zwycięzca turnieju Gimnazjum Sportowe z Nowego Dworu Gdańskiego będzie reprezentował nasz powiat w dalszych rozgrywkach sportowych.
Dzięki wsparciu finansowego Wójta Gminy Sztutowo – Roberta Zielińskiego zwycięskie drużyny otrzymały medale, które wręczała sekretarz gminy Renata Głąb oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Sztutowie Sylwia Owsińska.
Zawody prowadzili Piotr Ranoszek i Jan Wilkanowski. Opiekunem i trenerem zdobywców III miejsca był Piotr Ranoszek.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkie drużyny zapraszamy na kolejne zawody w szczypiorniaku.
 

Info: Jan Wilkanowski / SP w Sztutowie/ Facebook Gmina Sztutowo
Fot.: Karolina Owsińska / UG w Sztutowie/ Facebook Gmina Sztutowo

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka ręczna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.