Wydanie nr 287/2019, Poniedziałek 14.10.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Bernard, Dominik, Alan, Gaja, Kalikst, Fortunata, Gajusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dotacja celowa na realizację zadania proekologicznego. Ogłoszenie Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego

Dotacja celowa na realizację zadania proekologicznego. Ogłoszenie Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego fot. wikimedia.org
Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego zaprasza do składania wniosków o przyznanie dotacji celowej na realizację zadania proekologicznego- likwidacja kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem na terenie Gminy Nowy Dwór Gdański - edycja 2019.

Wnioski składać mogą: ' wspólnoty mieszkaniowe funkcjonujące w budynkach wielorodzinnych, a także poszczególni właściciele lokali, osoby fizyczne będące właścicielami domów jednorodzinnych z terenu Gminy Nowy Dwór Gdański.

Zasady finansowania zadania:

1) Realizacja zadania obejmuje koszt modernizacji źródeł ciepła poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpienie ich:

  • kotłami opalanymi gazem lub olejem opałowym,
  • źródłami ciepła wykorzystującymi odnawialne źródła energii (pompy ciepła, kotły opalane biomasą), z zastrzeżeniem pkt 2 lub, - podłączeniem do sieci ciepłowniczej
  • elektrycznymi źródłami ciepła na potrzeby ogrzewania budynków.

Nie podlegają dofinansowaniu zadania polegające na montażu kotłów opalanych biomasą realizowane w mieście, z wyjątkiem montażu kotłów opalanych biomasą, spełniające wymogi opisane w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwa stałe (5 klasy) (Dz.U. poz. 1690).

Dotacja przekazywana będzie w formie zwrotu części udokumentowanych kosztów realizacji w/w zadania, po jego zakończeniu.
Wysokość dotacji z budżetu Gminy wynosi 20% kosztów kwalifikowanych jednakże nie więcej niż 3000,00 zł (trzy tysiące zł).
Zgłoszenia należy składać w formie pisemnych wniosków, na drukach dostępnych na stronie internetowej lub w siedzibie Urzędu Miejskiego ul. Wejhera 3 w pok. nr 12.
Wyłączenia finansowania:

Realizacja zadania nie obejmuje tych Wnioskodawców, którzy kontynuują rozpoczęte przedsięwzięcia.

Termin składania wniosków: do 29 marca 2019 r., do godz. 15:30, Sekretariat Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim, Wejhera 3, pok. nr 19. Ostateczne zakwalifikowanie wniosków nastąpi do 30 kwietnia 2019 r. Wyniki zostaną opublikowane do 15 maja 2019 r. Pula środków przeznaczona z budżetu Gminy na realizację zadań proekologicznych wynosi 90.000,00 zł.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz Regulamin przyznawania i rozliczania dotacji celowej na realizację zadań proekologicznych dostępne są w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim pokój nr 12 pod numerem telefonu 55 625 77 82, oraz stronach BIP

Niezbędne formularze dostępne są na stronie BIP, www.miastonowydwor.pl OCHRONA ŚRODOWISKA/ Środowisko oraz w pokoju nr 12.

Info: miastonowydwor.pl

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Nowy Dwór Gdański


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.