Wydanie nr 232/2019, Wtorek 20.08.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabin, Sara, Jan, Samuela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Kamizelki w aucie” akcja nowodworskiej policji.

„Kamizelki w aucie” akcja nowodworskiej policji. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Policjanci wspólnie z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego na terenie Nowego Dworu Gdańskiego przeprowadzili akcję „Kamizelki w aucie”. Działania te miały na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz posiadanie elementów odblaskowych.

W piątek na ul. Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim nowodworscy funkcjonariusze podczas przeprowadzania kontroli drogowych rozdawali kierującym kamizelki odblaskowe. Był to wynik działań edukacyjnych, których organizatorem był Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego. Głównym celem przeprowadzonej akcji było zwiększanie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Organizatorzy akcji uświadamiali kierujących, że brak prawnego obowiązku posiadania kamizelki odblaskowej w pojeździe nie oznacza, iż nie warto się w nią wyposażyć. Elementy odblaskowe uchronią nas podczas przymusowego postoju w nocy bądź podczas niesprzyjających warunków pogodowych (mgła, silne opady deszczu). Zakładając kamizelkę odblaskową stajemy się widoczni z odległości 130–150 m. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański 

 

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.