Wydanie nr 198/2019, Środa 17.07.2019
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Partnerska wizyta Wójta oraz Przewodniczącego Rady Gminy Sztutowo w Gminie Pozezdrze

Partnerska wizyta Wójta oraz Przewodniczącego Rady Gminy Sztutowo w Gminie Pozezdrze fot. Gmina Pozezdrze/ sztutowo.pl
16 kwietnia 2019 roku Wójt Gminy Sztutowo i Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo odwiedzili władze mazurskiej gminy Pozezdrze, z którą planowana jest zacieśnienie samorządowej współpracy.

Szkoły z obu gmin od kilku lat efektywnie ze sobą współpracują w zakresie m.in. wymiany młodzieży i nauczycieli, szkoleń itp. Teraz przyszedł czas na poznanie się na kolejnym szczeblu. Obie gminy mają sporo wspólnych cech – demograficznie, gospodarczo, czy pod względem potencjału turystycznego i historycznego. Robert Zieliński i Marcin Owsiński spotkali się ze swoimi odpowiednikami – wójtem Bohdanem Mohyłą i przewodniczącym rady gminy Tomaszem Sikorskim. Rozmawiano o budżetach, wyzwaniach, codziennych problemach, planach i sukcesach. Odwiedzono szkołę w Pozezdrzu, której delegacja już niedługo znów odwiedzi sztutowską szkołę i gminę, zwiedzono również teren gminy Pozezdrze, który – jak przystało na Mazury – w około 30% jest zajęty przez urokliwe jeziora mające duży potencjał turystyczny. Znów okazało się, że obydwie gminy mogą się wiele od siebie dowiedzieć, nauczyć, a poza tym wyjść nieco poza swoje „standardowe” samorządowe podwórko. W planach jest rewizyta gospodarzy w gminie Sztutowo oraz sformułowanie stałej umowy o współpracy na różnych polach.

To był bardzo miły i udany dzień!

Info: Marcin Owsiński Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo/ sztutowo.pl

Fot. Gmina Pozezdrze

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.