Wydanie nr 234/2019, Czwartek 22.08.2019
imieniny: pokaż (13 imiona)Fabrycjan, Tymoteusz, Teonas, Fabrycy, Dalegor, Hipolit, Namysław, Maria, Zygfryd, Zygfryda, Cezary, Agatonik, Teona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański: Rozpoczyna się długi weekend majowy

Nowy Dwór Gdański: Rozpoczyna się długi weekend majowy fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Przed nami długi weekend majowy. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Od 30 kwietnia do 5 maja funkcjonariusze przeprowadzą na terenie kraju wzmożone działania pn. „Bezpieczny weekend”. Podczas długiego weekendu większość z kierujących pojazdami wybierze się w krótsze bądź dłuższe trasy. Pamiętajmy, że o tym, czy dojedziemy cali i szczęśliwi do celu, zależy od nas samych. Przed wyjazdem w długą trasę zwróćmy uwagę na to, czy jesteśmy wypoczęci oraz na to czy pozostawione mieszkanie jest dobrze zabezpieczone.

Policja informuje, że w związku z rozpoczynającym się długim majowym weekendem, który będzie trwać od 30 kwietnia do 5 maja br., funkcjonariusze rozpoczną wzmożone działania pn. „Bezpieczny weekend”. Głównym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów oraz ułatwienie ruchu pojazdów na trasach. Funkcjonariusze będą reagować na niewłaściwe zachowania kierujących, które są przyczynami wypadków drogowych. Głównie będą reagować na kierujących, którzy przekraczają prędkość, nieprawidłowo wyprzedzają oraz na tych, którzy niewłaściwie zachowują się wobec pieszych czy rowerzystów. Policja przypomina, aby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu żadnej ilości alkoholu „Piłeś – nie jedź”.

Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to, by podróż była przyjemnością. Oto kilka praktycznych rad przed wyjazdem w trasę:

1. Sprawdź stan techniczny pojazdu.

2. Przygotuj się do wyjazdu, przede wszystkim wypocznij.

3. Nie spożywaj alkoholu, jeżeli wiesz, że jesteś kierowcą. Gdy czujesz się niepewnie to pamiętaj, że badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu można wykonać w większości komend i komisariatów Policji, a także można poprosić funkcjonariuszy ruchu drogowego o jego przeprowadzenie.

4. Gdy czujesz zmęczenie podczas jazdy, zamień się z innym kierowcą, bądź zwyczajnie zatrzymaj się i odpocznij w miejscu do tego przystosowanym.

5. Pamiętaj, że na drodze wszystkich obowiązuje Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym.

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
xav
xav 01.05.2019, 09:02
To zapraszam policję na ul. Jantarową gdzie kierowcy traktują tą ulicę jako pas startowy nad morze.Prędkości grubo ponad 100km/h a wyprzedzanie na przejeździe kolejowym staje się ,,normą"