Wydanie nr 234/2019, Czwartek 22.08.2019
imieniny: pokaż (13 imiona)Fabrycjan, Tymoteusz, Teonas, Fabrycy, Dalegor, Hipolit, Namysław, Maria, Zygfryd, Zygfryda, Cezary, Agatonik, Teona
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ukradł auto warte 90 tysięcy złotych. 27-latek zatrzymany po pościgu.

Ukradł auto warte 90 tysięcy złotych. 27-latek zatrzymany po pościgu. fot. KMP Gdańsk
Kryminalni z komisariatu na Osowej zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Toyota o wartości 90 tys. zł. Odzyskany przez policjantów samochód został już oddany pokrzywdzonemu, a złodziej trafił do aresztu. Zatrzymany mężczyzna wczoraj usłyszał sześć zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz kradzieży mienia, których dopuścił się w warunkach recydywy. Sąd aresztował 27-latka na najbliższe miesiące.

Na początku tygodnia policjanci z komisariatu na Osowej przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu marki Toyota Auris o wartości 90 tysięcy złotych. Auto zostało ukradzione w nocy z 28/29 kwietnia tego roku z parkingu w dzielnicy Kokoszki. Kryminalni, którzy pracowali nad tą sprawą, dokładnie przeanalizowali zawiadomienie, ślady, które technik kryminalistyki zabezpieczył na miejscu zdarzenia oraz wszystkie inne zdobyte informacje o tym przestępstwie i wytypowali osobę, która mogła mieć związek z kradzieżą. Praca operacyjna wkrótce przyniosła rezultaty. Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci w miniony poniedziałek o godzinie 20.00 zauważyli przy ul. Nowatorów wytypowanego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów po krótkim pościgu i doprowadzony do policyjnej celi. Kryminalni ustalili, gdzie sprawca ukrył samochód. Pojazd został zabezpieczony i po wykonanych oględzinach policjanci oddali go pokrzywdzonemu. 27-latek oprócz tego, że ukradł samochód, znalazł w nim m.in. kartę płatniczą i zapłacił nią za zakupy w kilku sklepach. Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez policjantów do kradzieży z terenu jednej z budów m.in. kompletów kół aluminiowych oraz akumulatorów o łącznej wartości 3 tys.zł. Wczoraj 27-latek usłyszał sześć zarzutów. Oprócz zarzutu kradzieży auta odpowie za dokonanie nieautoryzowanych transakcji oraz kradzież z terenu budowy. W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, grozi mu 15 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora aresztował 27-latka na najbliższe miesiące.

Info i foto: KMP Gdańsk

video: Kanał YT Komenda Miejska w Gdańsku

Katarzyna De Guzman

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.