Wydanie nr 264/2019, Sobota 21.09.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Planeta Energii” w Zespole Szkół w Tujsku

„Planeta Energii” w Zespole Szkół w Tujsku fot. Ewelina Parol-Kowalska
Trzecioklasiści Szkoły Podstawowej w Tujsku zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu „Planeta Energii” organizowanego przez grupę Energa.

6 czerwca 2019 r. w Zespole Szkól w Tujsku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla uczestników konkursu. Spotkanie zostało zainaugurowane przez pana Tomasza Rożka (doktora fizyki, autora książek m.in. Człowiek, Kosmos), który przeprowadził lekcję edukacyjną dotyczącą prądu elektrycznego. Szkoła Podstawowa w Tujsku znalazła się w gronie trzech najlepszych szkół, które w sposób najciekawszy przeprowadziły zajęcia edukacyjne związane z prądem elektrycznym. Planeta energii jest autorskim programem edukacyjnym, którego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej przy wykorzystaniu nowoczesnej formy edukacji odpowiadającej potrzebom i realiom współczesnego świata. Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia, dzięki czemu dzieci mają możliwość wzięcia udziału w niestandardowych lekcjach oraz pokazach. Główną nagrodą w konkursie były indywidualne upominki oraz czek na 10 000 zł przeznaczony na cele edukacyjne. Nagrody i statuetkę została przekazane przez panią Monikę Wasilewską przedstawiciela grupy Energa oraz Tomasza Rożka. Opiekunami projektu i realizatorkami zajęć konkursowych były pani Aleksandra Galas i Ewelina Parol-Kowalska.

Info i foto: Ewelina Parol-Kowalska

 

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.