Wydanie nr 264/2019, Sobota 21.09.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kmiecin: „Narkotyki i dopalacze zabijają” - młodzież przeciwko uzależnieniom

Kmiecin: „Narkotyki i dopalacze zabijają” - młodzież przeciwko uzależnieniom fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W piątek 7 czerwca funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką w Nowym Dworze Gdańskim spotkała się z młodzieżą z Kmiecina, aby wspólnie rozwiesić plakaty związane ze skutkami zażywania narkotyków i dopalaczy. Było to podsumowanie zajęć związanych z kampanią MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

3 czerwca br. funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką w Nowym Dworze Gdańskim przeprowadziła z uczniami klas V, VI i VII w Kmiecinie spotkanie związane z zagrożeniami związanymi z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Na początku wszyscy wspólnie obejrzeli spot promujący kampanię MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”, a następnie policjantka omówiła problem uzależnień. Uczniowie wspólnie z funkcjonariuszką omówili różnice między narkotykami a dopalaczami. Młodzież dowiedziała się także o zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków oraz dopalaczy, a także o konsekwencjach zdrowotnych oraz prawnych.

Na zakończenie spotkania policjantka wspólnie z pedagog szkolną Dagmarą Komoszyńską zaproponowały akcję promującą wakacje bez używek polegającą na stworzeniu, techniką dowolną, plakatów informujących o zagrożeniach płynących z zażywania narkotyków i dopalaczy. Przez tydzień uczniowie zaangażowali się w tworzenie plakatów. W piątek 7 czerwca funkcjonariuszka ponownie odwiedziła uczniów. Tym razem uczniowie wspólnie z policjantką rozwiesili plakaty na tablicach informacyjnych w miejscowości Kmiecin. Plakaty te będą wisiały przez całe wakacje. Na zakończenie akcji sołtys Kmiecina wręczył młodzieży drobne, słodkie upominki.

Info i foto: pomorska.policja.gov.pl

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.