Wydanie nr 89/2020, Niedziela 29.03.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przysięga WOT w Słupsku

Przysięga WOT w Słupsku fot. Maciej Szalbierz 7PBOT
Żołnierze 7 PBOT, którzy ukończą szkolenie podstawowe, złożą w sobotę przysięgę i zasilą 73 batalion lekkiej piechoty w Słupsku.

30 listopada na terenie koszar 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku kolejni żołnierze wstąpią w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio. Będzie to ostatnia przysięga terytorialsów 7 PBOT w tym roku. Po ukończeniu 16-dniowego szkolenia podstawowego wypowiedzą słowa roty i oficjalnie staną się żołnierzami Wojska Polskiego. Uroczystość zaprzysiężenia odbędzie się o godzinie 10.00. Kończące się ćwiczenia były wyjątkowe, przeprowadzono je bowiem w Słupsku, a uczestniczący w nich żołnierze zasilą sformowany w tym mieście 73 batalion lekkiej piechoty, którego matecznikiem są koszary 7 BOW. 73 blp jest wraz z malborskim 72 blp integralną częścią pomorskiej brygady WOT. Złożone w najbliższą sobotę przyrzeczenie, że będą "zawsze gotowi, zawsze blisko", by bronić swojej małej ojczyzny, dotyczyć będzie przede wszystkim ich rodzinnego regionu - Słupska i okolic.  Warto nadmienić, że nabór do 7 PBOT nadal trwa. Najbliższe wcielenie zaplanowano na 7 i 8 grudnia - realizowane będzie ono w ramach projektu "Ferie z WOT", który w minionym roku cieszył się na Pomorzu ogromnym zainteresowaniem. Przedsięwzięcie to jest odpowiedzią na stale rosnące zainteresowanie służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej uczniów szkół średnich oraz kadry nauczycielskiej. "Ferie z WOT" stwarzają możliwość wzięcia udziału w 16-dniowym szkoleniu oraz zostaniu żołnierzem Wojska Polskiego bez konieczności rezygnacji z obowiązków szkolnych i zawodowych. 

Zainteresowani wstąpieniem w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej mogą składać wnioski we właściwej dla miejsca zamieszkania Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Tam także dowiedzą się o kolejnych krokach, które muszą podjąć, by zostać żołnierzem WOT. Wniosek można złożyć również za pomocą internetowej platformy ePUAP.

Info i foto: Maciej Szalbierz 7PBOT

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.