imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

OTWARCIE BOISKA I INAUGURACJA SEZONU BEACH SOCCERA W SZTUTOWIE - 18.06.2015

OTWARCIE BOISKA I INAUGURACJA SEZONU BEACH SOCCERA W SZTUTOWIE - 18.06.2015 fot. Edyta Kozakiewicz
W Sztutowie zainaugurowano sezon beach soccer 2015 w Województwie Pomorskim. Okazją do tego wydarzenia było otwarcie nowego obiektu przy ulicy Obozowej, który powstał w wyniku inicjatywy społecznej grupy pasjonatów dyscypliny popularnej na Mierzei Wiślanej. W ceremoni otwarcia wzięli udział przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych. Nie zabrakło też przedstawicieli firm i osób, które wsparły finansowo pomysł budowy boiska treningowego do beach soccera. Na trybunach nie zabrakło kibiców, którzy przybyli tłumnie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Sztutowo Stanisław Kochanowski, Wicestarosta Barbara Ogrodowska oraz Prezes Towarzystwa Sportowego Mierzei Wiślanej Henryk Kuczma, który prowadził imprezę z DJ „Błazi” Szymonem Błażukiem.

Po części oficjalnej na boiska wybiegły drużyny Hemako Sztutowo i Boca Copacabana Gdańsk. To właśnie te zespoły swoim meczem w ramach Pucharu Pomorza, zainaugurowały sezon w Województwie Pomorskim. Po trzech tercjach meczu był 3:3 i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W tym elemencie gdańszczanie byli lepsi i strzelili gospodarzom dwie bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 5:3. Sztutowianie wystąpili w składzie: Marcin Wolski-Maciej Daniluk, Maciej Piechnik, Kamil Żuchowski, Patryk Ziarko, Maciej Świderski. W meczu z różnych powodów zabrakło podstawowych zawodników: Pawła Friszkemuta (kontuzja), Bartka Piechnika (kontuzja) i Krzysztofa Grzegorczyka ( kłopoty formalne z przylotem na urlop). Kibice liczyli, że w koszulce Hemako zobaczą Bogusława Saganowskiego, ale popularny Sagan pojawi się na sztutowskim boisku dopiero przed rozgrywkami Ekstraklasy. Bramki dla Hemako w tym meczu zdobyli: Maciej Piechnik dwie oraz Patryk Ziarko (pierwsza bramkę na piasku w barwach Hemako).

Drugi mecz dnia rozegrały drużyny Bryzy Sztutowo i Futsal & Beach Soccer Kolbudy. W tym meczu ogromną przewagę wypracowała sobie drużyna z Kolbud, która bez większego oporu przeciwnika zinkasowała trzy punkty. Na strzelone przez Kolbudzian dziesięć bramek, Bryza odpowiedziała tylko jedną.

W meczu kończącym pierwszą kolejkę Pucharu Pomorza w Sztutowie, Hemako Junior Sztutowo podejmowało Wodomex Bojano. Mecz rozpoczął się od szybko zdobytego prowadzenia przez gości. Po tej bramce młoda ekipa ze Sztutowa ruszyła do odrabiania strat i udało się. Na listę strzelców wpisał się Bartek Szloser. W drugiej odsłonie Hemako Junior wyszło na prowadzenie po bramce Petryka Kiełczyńskiego. Jednak przeciwnik zdołał wyrównać. Trzecia tercja pomimo wielu akcji podbramkowych, nie przyniosła rozstrzygnięcia dla żadnych z walczących stron. Trzyminutowa dogrywka była zbyt krótka, aby wskazać zwycięsce. Dla wyłonienia wygranego i zdobywcy jednego punktu potrzebne były rzuty karne. W tym elemencie goście byli górą, a potrzebne były do tego serie rzutów karnych. Po tym meczu trener Wolski nie krył zadowolenia z gry młodych podopiecznych, których priorytetem na ten sezon jest walka o medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Plażowej Piłce Nożnej - Ustka 2015.

Kolejna kolejka Pucharu Pomorza odbędzie się za tydzień w Kobudach.

Zawodnicy i działacze Hemako Sztutowo chcieliby podziękować osobom za wszelką udzieloną pomoc przy budowie boiska do beach soccera:

Panu Wójtowi Stanisławowi Kochanowskiemu za przychylenie się do pomysłu i pomoc merytoryczną.