Wydanie nr 178/2019, Czwartek 27.06.2019
imieniny: pokaż (3 imiona)Włodzisław, Cyryl, Bożydar
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DNI OTWARTE ZABYTKÓW ŻUŁAWSKICH. ŻUŁAWY - 20/21.06.2015

DNI OTWARTE ZABYTKÓW ŻUŁAWSKICH. ŻUŁAWY - 20/21.06.2015 fot. Edyta Kozakiewicz
Za sprawą Klubu Nowodworskiego w dniach 20 i 21. czerwca po raz czwarty już odbyły się Dni Otwartych Żuławskich Zabytków.


W ramach Dni Otwartych Żuławskich Zabytków w dniach 20 i 21 czerwca zostały udostępnione do zwiedzania zabytki, które na co dzień pozostają niedostępne dla zwiedzających.
Zwiedzający mieli do dyspozycji około dwudziestu obiektów w różnych częściach Żuław. Zwiedzać można było zamknięte zazwyczaj dla zwiedzających żuławskie domy podcieniowe oraz jedyne, zachowane wiatraki żuławskie w Drewnicy i Palczewie. Zorganizowany został również specjalny kurs kolei wąskotorowej oraz pokaz otwierania mostu obrotowego w Rybinie.
Dni Otwarte Żuławskich Zabytków przyciągnęły zwiedzających z Trójmiasta, Elbląga, Cedr Wielkich, Malborka oraz mieszkańców innych miast. Była to okazja do promocji całego regionu Żuław.

Odwiedziłam z kamerą kościół w Cyganku, Orłowie, Dom Podcieniowy Artura Wasielewskiego w Orłowie, Dom Podcieniowy Marka Opitza w Żelichowie Cyganku, oraz Izbę Pamięci w Ostaszewie po której oprowadził mnie Andrzej Przedcieczyński. W filmie wykorzystano materiały tv zulawyimierzeja24.pl z degustacji sera żuławskiego w Cedrowym Dworku w Cedrach Małych, który również aktywnie uczestniczył w Otwartych Dniach Zabytków Żuławskich. Na trasie zwiedzania spotkałam Stowarzyszenie Kochamy Żuławy z prezeską Martą Antoniną Łobocką pod przewodnictwem Edmunda Łabieńca z Marzęcina.

Edyta Kozakiewicz

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.