Wydanie nr 287/2019, Poniedziałek 14.10.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Bernard, Dominik, Alan, Gaja, Kalikst, Fortunata, Gajusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

NOWY DWÓR GDAŃSKI. TELEOPIEKA. OPIEKA DLA OSÓB STARSZYCH, SAMOTNYCH, POTRZEBUJĄCYCH - 24.07.2015

NOWY DWÓR GDAŃSKI. TELEOPIEKA. OPIEKA DLA OSÓB STARSZYCH, SAMOTNYCH, POTRZEBUJĄCYCH - 24.07.2015 fot. urząd miejski
W Gminie Nowy Dwór Gdański można już skorzystać z teleopieki, czyli usługi skierowanej do seniorów, a dającej możliwość szybkiego wezwania pomocy. W miniony poniedziałek pierwsze osoby otrzymały aparaty telefoniczne, które Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego Jacek Michalski wręczył Pani Halinie Jędraszko oraz Pani Zofii Butrym. Przypominamy Jak działa Teleopieka? - Teleopieka to telefoniczny system wzywania natychmiastowej pomocy w nagłych wypadkach takich jak: upadek, zasłabnięcie, pożar czy włamanie.

Teleopieka to rozwiązanie dla osób starszych, niesamodzielnych, trwale lub czasowo samotnych. Teleopieka podnosi komfort życia oraz poczucie bezpieczeństwa. System Teleopieki oparty jest na urządzeniach telefonicznych (stacjonarnych lub komórkowych). W każdym przypadku w celu wezwania pomocy, Podopieczny naciska przycisk SOS za pomocą którego, w ciągu kilku sekund łączy się z całodobowym Centrum Alarmowym. Przycisk SOS noszony jest przez Podopiecznego na przegubie dłoni, tak jak zegarek lub na szyi w formie wisiorka. W celu wezwania pomocy, w systemie Teleopieki, Podopieczny nie wykręca żadnego numeru telefonicznego, nie musi również w żadnym zakresie obsługiwać telefonu.

Dzięki wcześniej wypełnionym dokumentom, takim jak Karta Informacyjna Podopiecznego i wprowadzeniu danych do systemu komputerowego, Podopieczny wzywający pomocy nigdy nie jest anonimowy. W momencie nawiązania połączenia Podopieczny nie musi przedstawiać się ani podawać swojego adresu, dzięki temu szybciej może przekazać swój problem Operatorowi. Operator dyżurujący w Centrum Alarmowym, odbierając połączenie, na monitorze komputera widzi wszystkie informacje o Podopiecznym: stan zdrowia, miejsce pobytu, kontakty do rodziny lub opiekunów, których należy powiadomić. Dzięki wcześniej przygotowanym informacjom, w ciągu kilku sekund, dostępne są informacje o lokalizacji najbliższych Podopiecznemu służb ratunkowych.

Dzięki specjalnym urządzeniom Teleopieki możliwe jest również ustalenie aktualnego miejsca pobytu Podopiecznego. Informacji w zakresie teleopieki udziela Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej lub Urząd Miejski w Nowym Dworze Gdańskim. Zapraszamy

Edyta Kozakiewicz
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.