Wydanie nr 82/2017, Czwartek 23.03.2017
imieniny: pokaż (12 imiona)Feliks, Pelagia, Zbysław, Eberhard, Wiktoriana, Wiktorianna, Wiktorian, Konrad, Piotra, Pelagiusz, Katarzyna, Oktawian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl

Ogromna kara za przekroczenie terminu. Budowa kanalizacji, brak nadzoru i wiele uszkodzeń. Gmina Stegna - 26.11.2015

Ogromna kara za przekroczenie terminu. Budowa kanalizacji, brak nadzoru i wiele uszkodzeń. Gmina Stegna - 26.11.2015
10 mln, wydane na budowę kanalizacji, masa problemów i kara nałożona przez Urząd Marszałkowski, to następna inwestycja po targowisku, z którym, muszą się, uporać obecne władze Gminy Stegna. Mieszkańcy, trzech miejscowości Żuławek, Przemysławia i Drewnicy poprosili nas o interwencję, w sprawie podłączonej, ale według nich, źle, działającej kanalizacji.

Najbardziej bulwersujący w tej sprawie dla mieszkańców, był fakt braku nadzoru w trakcie budowy, niejednokrotnie dochodziło do naruszenia mienia prywatnego przez podwykonawców. Nadzór budowlany opierając się, na oświadczeniu kierownika budowy zgłosił wiele uwag do tego oświadczenia i nazwał je przesunięciami w projekcie. Zamiast nakazać, je usunąć, naniesiono zmiany i dostosowano projekt, do tego, co, zostało wykonane.

Http://Www.Autoczescionline24.pl

Prawo daje możliwość Gminie Stegna do odwołania się, od decyzji Urzędu Marszałkowskiego. To, inwestycja realizowana przez lata, projekt powstał w 2004 roku, a realizacją zajęła się poprzednia władza w 2010 roku. Nie trzeba uświadamiać nikogo, co oznacza zwrot tylu środków w świetle planowanych inwestycji i jakie konsekwencje, niesie za sobą dla obecnej,  niezadowalającej sytuacji finansowej budżetu Gminy Stegna.

Obecne władze Gminy zastały inwestycję, która nie miała jeszcze pozwolenia, na użytkowanie. Przyspieszyły procedurę odbiorów, co wiązało się, z rozliczeniem całego kontraktu, i środków zewnętrzych, które były przyznane, na realizację inwestycji. Wicewójt Tomasz Gajewski wskazał na to, że przez 1, 5 roku sieć kanalizacyjna w wyniku wadliwego wykonania była przekładana, rozkopywana i rozbudowywana w bardzo znacznym stopniu, w celu usprawnienia i jej prawidłowego funkcjonowania.

W związku z ogłoszeniem upadłości Hydrobudowy, syndyk masy upadłościowej realizuje obecnie, te zadania, które nie zostały dokończone. Inwestycja ma zabezpieczenie  na polisie ubezpieczeniowej i gwarancjach bankowych, należytego wykonania umów, przez okres gwarancyjny. Gmina przystąpiła, do przeglądu gwarancyjnego, ogłosiła nowy termin wezwania przedstawicieli Hydrobudowy i zostanie przeprowadzona nowa kontrola. Wszelkie nieprawidłowości wynikające, z tytułu złego funkcjonowania należy zgłaszać w Urzędzie Gminy w Stegnie, o czym informował już, wicewójt na zebraniach wiejskich. Pozwoli to, na egzekwowanie tego okresu gwarancyjnego od syndyka i konsorcjantów, którzy realizowali wspólnie, to zadanie inwestycyjne.

Na chwilę obecną, zgłoszenia mieszkańców przyjmuje również, Przedsiębiorstwo Komunalne "Mierzeja" które, jest odpowiedzialne, na podstawie zawartej umowy, za bieżącą eksploatację, tych urządzeń kanalizacyjnych, na terenie gminy Stegna. 

Dziękuję bardzo za  pomoc w realizacji materiału sołtysom wsi Przemysławia, Drewnicy i Żuławek.

 

Edyta Kozakiewicz

 

Powiązane artykuły

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adam
adam 31.01.2016, 17:29
a Nowy Dwór to nic lepszego gmina załatwia się do rowu a Burmistrz spał kiedy trwała inwestycja
Marek
Marek 01.12.2015, 14:30
Już tydzień czasu od ukazania się wiadomości o "udanych" inwestycjach poprzedniej p. Wójt i jej koleżanek radnych, a tu cisza. Panie z przewodniczące - "czyli kwiat naszej rady" milczą. Pani Przewodnicząca Rady, jej zastępczyni, szefowa komisji budżetowej, szefowa komisji rewizyjnej, milczą. Na sesji cisza ani mru mru na ten temat. Ale może będzie niedługo jakieś oświadczenie bo odbyło się wczoraj tajne przez poufne spotkanie w zielonej tawernie, więc pewnie jakaś strategia ustalona i może będzie się działo. Czeeeeeeeekam na info od naszych Pań.
Ale ale Aleksandra
Ale ale Aleksandra 01.12.2015, 17:22
Kto by się tam przejmował taką bzdurą jak spierdzielona kanalizacja, niefunkcjonalne targowisko czy choćby wybudowanie przystani na obcej działce ???? Nie wiecie ludzie co to prawdziwe problemy jak np treść zaproszeń dożynkowych - istny skandal dla gminy
kapishon
kapishon 29.11.2015, 11:25
Tak na facebookach glucha cisza. Tak to każdą duperelę jedna po drugiej masowo udostepnia a tu artykuł o Stegnie z jakże ważnymi informacjami dla mieszkańcow a ani blond ani czarna ani ruda nie udostepni. Ale jak sztucznie rozkrecaly afere z autobusami to zamieszczaly nawet artykuly o jakimś autobusie z gminy lichnowy czy o gminach wielkopolskich i ich autobusach żeby tylko wzbudzić panikę u ludzi. I co ? Teraz glucha cisza jak pojawiły się konkretne zarzuty
Radny jest osobą publiczną.
Radny jest osobą publiczną. 29.11.2015, 10:21
Czekam na komentarz Pani Gabrieli Danelskiej - Przewodniczącej Komisji Budżetowej. Proszę zrobić z nią wywiad. Tak ładnie wypowiedziała się w sprawie autobusów. W końcu jest główną radną odpowiedzialną za budżet. Nawet na ich facebookach cisza. Jak znam życie to odpowie, że nie zna tematu i musi się z nim zapoznać. Chyba czas już miała. Podobno na komisjach brała materiały. Czekam p. Danelska ma Pani nie tylko prawo ale i obowiązek nam wytłumaczyć wszystkie niejasności w realizacji inwestycji.
wątroba
wątroba 29.11.2015, 11:08
Obstawiam,że zwali odpowiedzialność na pracowników gminy
Nietrzeźwy idealista
Nietrzeźwy idealista 28.11.2015, 20:51
Czyli jak to w końcu jest? Chodzi o to, że poprzednie władze narobiły baboli przy inwestycjach przez co teraz będzie trzeba te wszystkie pieniądze oddać? Dotacje, subwencje i dofinansowania czy jak to się nazywa? To wszystko teraz będzie trzeba zwrócić tak? Czy teraz my wszyscy mieszkańcy musimy zapłacić za błędy popełnione przez poprzednie władze? Sam już nie wiem o co chodzi. Albo czy może mi ktoś wytłumaczyć czy Pani Da...ska i Kwi....wska gdziekolwiek wcześniej pracowały? Czy one wiedza co to znaczy uczciwa praca? Ja się pytam bo nie wiem. Po Stegnie i Jantarze ludzie mówią, że one kiedyś jakieś garnki z gliny wyklejały a później udało im się dorwać do władzy.
syjon
syjon 28.11.2015, 21:01
Jedna na pewno "pracowała" dla ori..... :-)
Uradowany
Uradowany 28.11.2015, 10:40
Tyle radości z paru latarni, ciekawe czemu ? :))
witaj nieznajomy
witaj nieznajomy 28.11.2015, 21:51
Najciemniej pod latarnią :-) :-) :-)
mieszkaniec II
mieszkaniec II 28.11.2015, 09:46
Zobaczcie u Chojnej na fb https://www.facebook… z dnia 21.11.20015 jak się cieszy z lamp na Ogrodowej.... i zgadnijcie kto mieszka na Ogrodowej...Komentarz Kwiatkowskiej bezcenny- ,, Mówiłam Ci w zeszłym roku,że będą. Cieszę się razem z Tobą'' i odpowiedz Chojnej na pytanie czyja to zasługa- '' POPRZEDNIEJ WŁADZY !!!
Ludzie tu kary a tu lampy stawiają....koleżaneczki.
brytan
brytan 28.11.2015, 15:47
Jak mieszkała na Grunwaldzkiej to koniecznie chciała tam lampy zainstalować potem zamieszkała na Sportowej i zapytywała na sesjach do wójta Kwiatkowskiej że by się przydały ,ale wtedy nie dało rady bo Jola zajęta była różnymi konkursami http://nowydworgdans…
jaki wstyd ,jak PO może takie coś trzymać u siebie
do brytana
do brytana 28.11.2015, 17:34
ona na ogrodowej mieszka...
mieszkaniec
mieszkaniec 28.11.2015, 01:21
Pieniądze wydane w błoto a gów... nie spływa, śmierdzi 10 mln ale jaja
kamil
kamil 28.11.2015, 01:17
Czuły bezkarność bo PO rządziło ale się zmieniło wiele osób im pomagało w powiecie w województwie a teraz rozliczenia i kicha bajka
???
??? 28.11.2015, 00:10
A nie doszła posłanka Chojna co na to? A że złamała zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w trakcie gdy jest dyrektorem szkoły? ale dzięki kolesiostwu i kumoterstwu zamiotło się to pod dywan ? wstyd... niewiadomo co jeszcze zrobiła...ale wyjdzie to powoli....i właśnie ciekawe czy ogłosi na fb...
Sałata
Sałata 27.11.2015, 22:16
Ja również czekam na komentarz poprzedniej wójt oraz członków uwczesnej rady. To jest prawdziwy skandal wiec licze na większą aktywność grupy koleżanek niż przy wyimaginowanej aferze autobusowej. Proszę sięteraz odnieść do zastanej sytuacji i jak wam nie wstyd? Duperele typu zaproszenia na dożynki? Sledzenie autobusów ? Zobaczcie wszyscy jaka to profesjonalna grupa - 10 mln wyrzucone w błoto ale nie - wszystko bylo idealnie
Załamana i zszokowana!!!!!!!!!
Załamana i zszokowana!!!!!!!!! 27.11.2015, 19:17
Czekam na jakiś komentarz p. Danelskiej - przewodniczącej k. budżetowej. Czekam p. Gabrielo bo na pewno Pani to czyta. Komisja Rewizyjna wykazała brak nadzoru przy realizacji targowiska. Błędy w przystani w Rybinie, błędy w Jantarze w świetlicy, błędy przy zejściach na plaże a teraz 1,5 miliona kary przy kanalizacji. Czyli 100% skuteczności. Wszystkie inwestycje, które realizowała Jola spieprzone. Tylko dlaczego z takimi konsekwencjami. Same straty finansowe. Ale najważniejsze są przecież fundacje: strefa mocy, moc inspiracji, szlachetna paczka.......no i jeszcze oczywiście start w konkursie wójta roku w kraju. Ciekawe co teraz powiedzą podmioty, które zgłaszały Jolę do tego konkursu. Czekam na odzew z Junoszyna. Ale bu..el.!!!!!!!!!!!!!!
Zarząd Fundacji Strefa Mocy
Zarząd Fundacji Strefa Mocy 28.11.2015, 14:11
Proszę nie łączyć działań Fundacji Strefa Mocy ze Sztutowa ze sprawą kanalizacji w gm. Stegna oraz wspomnianymi w komentarzu osobami: p. Danelską i b.p. wójt gminy Stegna.
Zapraszam na stronę fundacji www.fundacjastrefamocy.pl, aby zapoznać się z działalnością organizacji.
Załamana i zszokowana!!!!!!!!!
Załamana i zszokowana!!!!!!!!! 29.11.2015, 10:43
Przepraszam Fundację Strefa Mocy wtedy rzeczywiście była p. Wójt nie współpracowała z tą fundacją tylko z osobą ze Stowarzyszenia Szkolna 13. Sorki mały błąd ale chyba osoby te same. Nikt nie ma myśli złej działalności którejkolwiek fundacji. Pokazałam tylko czym była zajęta p. J. Kwiatkowska co wiązało się z brakiem czasu na nadzór nad inwestycjami i rozwojem gminy. Najważniejsze były spotkanka gdzie można było zrobić zdjęcie tablecikiem i wrzucić na facea.
Anna
Anna 29.11.2015, 10:11
Tutaj nikt nie łączy Państwa fundacji z żadną kanalizacją czy z p. radną, tutaj pokazane jest tylko czym zajmowała się poprzednia władza nie nadzorując i nie interesując się rozwojem gminy i inwestycjami. Wszystkie spieprzone.
John
John 27.11.2015, 17:49
Ciekawe czy Jola pochwali się swoimi osiągnięciami na "Faceboku".
Agnieszka
Agnieszka 28.11.2015, 10:04
Już się Chojna lampami na Ogrodowej chwali na FB... a my zapłacimy...
pit
pit 27.11.2015, 15:38
W konicu ktoś się wzioł za ten bałagan.Piękny film Pani Edyta nagrała.Nasze pieniądze pójdą na spłatę kary.
smutne
smutne 27.11.2015, 11:43
Targowisko ,Kanalizacja ,Rybina przystań żeglarska i inne art. 231 § 1-3 kpk nie ma innej możliwości jak zawiadomić odpowiednie organa pani Wójt czekamy na szybką decyzje to nasze pieniądze zostały wyrzucone w błoto przez pani poprzedniczkę
jolka
jolka 27.11.2015, 11:28
Czy sprawa trafiła już do prokuratury ,jeżeli nie to co robią władze gminy
mirek
mirek 27.11.2015, 11:13
oj tam oj tam były ważniejsze sprawy a zwłaszcza konkursy na wójta roku

Komentarze z Facebooka