Wydanie nr 140/2018, Niedziela 20.05.2018
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
Internet Światłowodowy w Malborku
Malborskie Światłowody ULTRA SZYBKI I N T E R N E T - zamów
Malborskie Światłowody

Utrzymanie zimowe dróg i chodników w Nowym Dworze Gd - 19.01.2016

Urząd Miejski w Nowym Dworze Gdańskim informuje o zasadach zimowego utrzymania dróg i chodników na terenie Gminy Nowy Dwór Gdański w sezonie zimowym 2015/2016 r. Odśnieżanie ulic i chodników w mieście, zwalczanie śliskości - odbywać się będzie na bieżąco w miarę potrzeb. Informacje o konieczności odśnieżania dróg i chodników, mieszkańcy mogą zgłaszać telefonicznie pod nr 55 625 7777, mailowo pod adres: a.nycnerska@miastonowydwor.pl, faksowo pod nr 55 247 24 05 lub osobiście w dniach urzędowania Urzędu Miejskiego w pok. nr 7

Odśnieżanie dróg wiejskich – odbywać się będzie na zgłoszenia telefoniczne sołtysa wg potrzeb Sołectwa. Mieszkańcy poszczególnych wsi zgłaszają osobiście lub telefonicznie potrzeby odśnieżania do właściwego sołtysa.

Przypominamy, iż: Zimowe utrzymanie dróg jest to łagodzenie skutków i uciążliwości powstałych w wyniku opadów śniegu bądź powstania zjawiska gołoledzi i śliskości na jezdni i chodnikach. Jednocześnie informujemy, że prace związane z zimowym utrzymaniem na drogach i chodnikach miejskich do 31 grudnia 2016 roku wykonuje: Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno Porządkowych Sp. z o.o. ul. Pszenna 1 82-100 Nowy Dwór Gdański Zgodnie z art.5 ust.1 pkt 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz. 1399 ze zm.) właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości poprzez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Nowy Dwór Gdański (Uchwala nr 194/XXIII/2012 Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim z dnia 20.12.2012 r.) właściciele nieruchomości położonych wzdłuż chodników swój obowiązek realizują niezwłocznie po opadach, tak aby nie zakłócać ruchu pieszych i pojazdów, poprzez posypianie piaskiem oraz uprzątnięcie śniegu na skraj chodnika. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców aby w okresie zimy a szczególnie w okresie intensywnych opadów śniegu parkowali pojazdy na wyznaczonych miejscach do parkowania. Pozostawianie samochodów na skraju dróg poza wyznaczonymi miejscami postojowymi utrudni wykonywanie usługi odśnieżania ulic.

Obowiązek usuwania śniegu z powierzchni dachów budynków! Przypominamy, iż zgodnie z obowiązkami wynikającymi z art.61 ust.2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r.

Prawo budowlane - do obowiazków właścicieli lub zarządców należy dbałość o należyty stan techniczny budynku. Obowiązek ten dotyczy również m.in. usuwania nadmiaru zalegającego śniegu bądź lodu a także usuwania sopli i nawisów lodowych, mogących zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych przebiegających bezpośrednio przy nieruchomości.

Za egzekwowanie obowiązków zimowego utrzymania przez wszystkich właścicieli nieruchomości odpowiadać będzie Straż Miejska w Nowym Dworze Gdańskim. Będzie ona przyjmować również interwencje dotyczące niewywiązywania się właścicieli nieruchomości z obowiązków w zakresie zimowego utrzymania. Straż Miejska - tel. 55 625 7794

Edyta Kozakiewicz
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.