Wydanie nr 232/2019, Wtorek 20.08.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabin, Sara, Jan, Samuela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Skoki spadochronowe? Teraz dostępne dla każdego!

Skoki spadochronowe? Teraz dostępne dla każdego! fot. Skoki spadochronowe? Teraz dostępne dla każdego!
Marzysz o skoku ze spadochronem już od dawna? A może szukasz rozrywki, która da ci adrenalinę, lub chcesz przetestować swoją odwagę? W takim przypadku wcale nie musisz brać udziału w specjalnych szkoleniach, ponieważ możesz wybrać skoki w tandemie.

Skoki tandemowe, jak nietrudno domyślić się po ich nazwie, odbywają się w dwójkę. W skoku bierze udział pasażer, którym może zostać praktycznie każdy, kto tylko spełnia podstawowe wymagania, drugą osobą jest instruktor spadochroniarstwa, który odpowiada za przebieg całego wydarzenia. W ten sposób pasażer nie musi mieć żadnego doświadczenia ze spadochronami, ale jednocześnie może poczuć się tak, jakby skakał sam. Pasażer i instruktor są złączeni specjalną uprzężą tandemową, na plecach instruktora znajduje się spadochron z automatem – takie wyposażenie zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

 

Jak przebiega skok w tandemie?

Na skok tandemowy można zarejestrować się całkowicie przez internet – potem należy określonego dnia stawić się do ośrodka. Na miejscu przechodzi się krótkie przeszkolenie prezentujące zasady bezpieczeństwa, otrzymuje się wyposażenie i po tym wchodzi się do samolotu. Skoki następują z wysokości 3000 lub 4000 metrów. Wysokość ma tutaj kluczowe znaczenie, jako że to od niej zależny jest czas swobodnego spadania. Tym terminem określa się czas od wyskoku z samolotu aż do otwarcia spadochronu – spadanie w kierunku ziemi bez otwartej czaszy spadochronu może stać się jednym z najbardziej ekscytujących momentów w całym życiu i po prostu nie można opisać go słowami. To trzeba przeżyć!

 

Gdy uczestnicy skoku znajdą się na odpowiedniej wysokości, następuje otwarcie spadochronu i kilkuminutowe opadanie już w bardziej spokojnej atmosferze. Ląduje się na trawiastej płycie lotniska, przy czym nad lądowaniem czuwa instruktor, dlatego też trzeba obawiać się o kontuzje.

 

Twój skok na zdjęciach i filmie!

Jeżeli chcesz zdecydować się na skok tandemowy, warto też pomyśleć o skorzystaniu z usługi wideorejestracji całego wydarzenia – wtedy otrzymuje się pamiątkowy film i dodatkowo zdjęcia. Za zebranie materiału odpowiedzialny jest jeszcze jeden skoczek z kamerą na kasku, który wyskakuje przed tandemem, dlatego też ujęcia naprawdę zapierają dech w piersiach. Za taką pamiątkę trzeba będzie wprawdzie zapłacić trochę więcej, ale warto się na to zdecydować.

 

Ceny skoków tandemowych

Wbrew pozorom wcale nie jest to bardzo wysoki wydatek. Trzeba liczyć się z kosztami około 600 złotych za skok z 3000 metrów, natomiast za skok z 4000 metrów zapłaci się około 700 złotych. Za wideorejestrację trzeba będzie doliczyć około 250 złotych, czyli zwykle za najbogatszy pakiet nie zapłaci się więcej niż 1000 złotych.

 

Jeżeli interesują cię skoki w tandemie, możesz zarezerwować swój własny w wielu ośrodkach działających w całej Polsce. Można zrobić to przez internet, dobierając dla siebie taką datę i godzinę, która będzie najbardziej odpowiednia. Można też wykupić voucher upominkowy jako prezent dla bliskiej osoby – wtedy obdarowany czy obdarowana będą mogli wybrać dla siebie najbardziej dogodny termin.

 

Na skoki tandemowe zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” – organizuje skoki w swojej siedzibie na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, w Przasnyszu, Gliwicach oraz Pruszczu Gdańskim. Pełna oferta dostępna jest pod adresem: https://skydive.pl.

 

Skoki spadochronowe? Teraz dostępne dla każdego!

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.