Wydanie nr 154/2020, Wtorek 2.06.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Ostaszewo. Barszcz Sosnowskiego w Pułkownikówce - 22.06.2016

Gmina Ostaszewo. Barszcz Sosnowskiego w Pułkownikówce - 22.06.2016 fot. nadesłane
Jedna z mieszkanek gminy Ostaszewo zaalarmowała nas o występującym Barszczu Sosnowskiego między Ostaszewem a Pułkownikówką. Według jej relacji - W rowach już mają po 2-3m, wchodzi na drogę - mówiła. Poprosiliśmy o wyjaśnienie sytuacji w Urzędzie Gminy, ale okazało się, że Gmina właśnie w dniu dzisiejszym już zainterweniowała i wykonała prace w celu usunięcia barszczu. Otrzymaliśmy dokładne wyjaśnienie od pracownika Urzędu Gminy z Ostaszewa.

 

 

Odpowiedź Urzędu Gminy w Ostaszewie.

W celu usunięcia lub zahamowania rozwoju barszczu sosnowskiego występującego na terenie Gminy Ostaszewo, wzdłuż drogi gminnej w miejscowości Piaskowiec został wykonany szereg następujących czynności. W ramach wykaszania dróg gminnych barszcz sosnowskiego został usunięty poprzez wykoszenie poboczy na których roślina była rozrośnięta. Kolejną czynnością były konsultacje z dwiema firmami, które profesjonalnie zajmują się usuwaniem barszczu sosnowskiego. Powyższe przedsiębiorstwa stanowczo odradziły koszenie barszczu w obecnej fazie rozwoju.

Według firmy zajmującej się usuwaniem barszczu sosnowskiego jedynym słusznym rozwiązaniem problemu występującego barszczu sosnowskiego w obecnym stadium rozwoju jest podjęcie metod chemicznego zwalczania rośliny. W dniu 22.06.2016 r. przedsiębiorstwo na zlecenie Urzędu Gminy w Ostaszewie zakupiło środki chemiczne oraz dokonało opryskania roślin wzdłuż całej drogi gminnej. Planowana jest również wizyta botanika z Parku Krajobrazowego Mierzeja, podczas której barszcz zostanie oceniony pod kątem niebezpieczeństwa w przypadku kontaktu z człowiekiem.

W pierwszych dniach lipca zaplanowana jest wizyta przedstawicieli firmy zajmującej się usuwaniem barszczu sosnowskiego, podczas której zostanie przedstawiona oferta usunięcia rośliny z terenu Gminy Ostaszewo. Urząd Gminy stale prowadzi monitoring barszczu sosnowskiego oraz na przestrzeni lat czynił działania (mechaniczne i chemiczne) zmiarzające do usunięcia rośliny z terenu gminy.  

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ja
ja 25.06.2016, 07:13
Już przynajmniej 3. sezon tam rośnie, był zgłaszany rok temu i nic
guli
guli 22.06.2016, 16:01
No i super teraz trzeba zajać sie dziurawą drogą pani redaktor :)