imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zantyr Sztum walczył o Puchar Polski w NW w Potęgowie - 14.05.2017

Piękna, zgoła letnia pogoda, sprzyjała wszystkim zawodnikom Nordic Walking (NW), którzy przybyli do Potęgowa na zawody o Puchar Polski. Miejscowość położona jest między Lęborkiem, a Słupskiem. Grupa ponad trzystu zawodników poszła trzema trasami-dystansami: 5 km, 10 km i 21, 1 km (półmaraton). Na dystansie 21, 1 km mogą startować tylko osoby dorosłe. Na 41 osób startujących w tym najdłuższym dystansie, jedna nie ukończyła marszu. Rozpiętość wiekowa zawodników była znaczna, poczynając od dzieci, aż po 70+. Była to już druga z siedmiu przewidzianych na ten rok imprez sportowych.

Również Sztum był obecny na zawodach o Puchar Polski. W kategorii dzieci startowała Zofia Maczkowska zajmując drugie miejsce pokonując 5 km w czasie 00:39:52. Średnia przejścia wynosiła ok. 7,5 km/godz. W kategorii kobiet Grażyna Malinowska zajęła piąte miejsce z czasem 00:57:52. Mężczyzn reprezentował Ryszard Kłopotowski. Trasę 5 km przeszedł z kijami w czasie 00:44:24 i zajął dziesiąte miejsce. Czwarty z zawodników, Jan Kołpak zajął piąte miejsce. Wszyscy reprezentowali LKS Zantyr.

Był to pierwszy w tym roku udział zawodników LKS Zantyr w zawodach NW o Puchar Polski. Szkoda, że tylko trójka zawodników była obecna na zawodach. W minionych latach Sztum był dosyć licznie reprezentowany. Dawało to większe szanse na stanięcie na podium dla zwycięzców, a tym samym na promocję swojej małej ojczyzny.

Na koniec warto też wspomnieć o reprezentantach Żuław. Mikoszewo reprezentował jak zawsze Bogdan Świsłocki. Trasę 10 km przeszedł w czasie 1:10:36. Na podium stanął na drugim miejscu. Średnia marszu wyniosła 8,5 km/godz. Drugi z żuławskich zawodników Andrzej Gołębiewski, trasę 5 km przeszedł w czasie 00:36:30 (netto) i zajął piąte miejsce. Tempo marszu wynosiło 8,2 km/godz.

Wszystkim reprezentantom tak Żuław, jak LKS Sztum, życzymy już dzisiaj dużo sił i zacięcia sportowego na kolejnych pięć zawodów NW o Puchar Polski.