Wydanie nr 111/2024, Sobota 20.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Znowu Mikoszewo na podium dla zwycięzców na Międzynarodowych Zawodach o Puchar Polski Nordic Walking w Elblągu 24.06.2017

• Wydanie nr 111/2024
  • 26 czerwca 2017, 23:08
  • Red.
  • SportPozostałe
  • 4 komentarze
Kolejny już raz Elbląg był miastem, w którym odbyły się Międzynarodowe Zawody o Puchar Polski w Nordic Walking. Miejscem sportowych zmagań był przepiękny Park Bażanciarnia.

W tegorocznych zawodach udział wzięło ponad 400 zawodników z kraju i zza granicy. Byli zawodnicy z Białorusi, Rosji, Ukrainy oraz Włoch. Miasto Elbląg reprezentowane było przez 60 zawodników z prezydentem miasta, Witoldem Wróblewskim na czele. Ukończył on trasę, jako 248. W sobotniej imprezie zawodnicy startowali w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, w podziale na płeć i kategorie wiekowe na trzech dystansach - 5, 10 i 21 km. Wszyscy rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej na trasach biegnących przez tereny leśne Parku Bażantarnia.

Na najbardziej popularnym dystansie 5 km zawody w Elblągu wygrał Karol Stiller z Częstochowy. Najszybszy z elblążan Bogdan Klarkowski był 19. Na dystansie dwukrotnie dłuższym triumfował Kamil Kliczka ze Szczecina, a dziesiąty linię mety minął Andrzej Stefański z elbląskiego klubu El-Aktywni. Na najdłuższej trasie liczącej nieco ponad 21 km zwyciężył Białorusin Andrzej Dziedziewicz. Najszybszy elblążanin Marek Oziemkiewicz był 36.

Żuławy reprezentował jak zawsze Bogdan Świsłocki. Na trasie 5 km zajął on 2. miejsce. Drugi z zawodników z Żuław, Andrzej Gołębiewski był na mecie 5. z czasem 36 min i 36 sek., co wziąwszy pod uwagę stopień trudności trasy /znaczne przewyższenia/, nie jest wcale złym czasem.

Bogdan Świsłocki uczestniczy w każdych zawodach Nordic Walking w kraju i zawsze zajdzie się dla niego miejsce na podium dla zwycięzców. Aby to było możliwym, potrzeba dużo pracy. Zawodnik z Mikoszewa  dużo trenuje w trudnych warunkach terenowych. Są to ostre podejścia na wałach nadmorskich, jak i też długie trasy po sypkim piasku. Każdy, kto chociaż raz startował na plaży, wie jak ciężka i męcząca jest taka trasa.