Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Terytorialsi zbierali dary dla chorych dzieci

Terytorialsi zbierali dary dla chorych dzieci fot. Maciej Szalbierz
Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej zebrali dary dla potrzebujących dzieci z hospicjum ,,Bursztynowa Przystań’’ oraz dziecięcego oddziału onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Święta Bożego Narodzenia powinny być czasem spędzonym w rodzinnym gronie, w szczęśliwej i ciepłej atmosferze, kiedy codzienne troski i kłopoty - chociaż na te kilka dni-odchodzą w zapomnienie. Każdego roku jednak wiele rodzin nie zasiada przy świątecznym stole, lecz przy szpitalnym łóżku. Ten grudniowy czas powinien być szczególnie wyjątkowy dla dzieci, niestety dla wielu z nich jest to najsmutniejszy okres w roku. Warto więc w przedświątecznej gonitwie zatrzymać się na moment i pomyśleć o tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. 
Wojska Obrony Terytorialnej na Pomorzu, których jednym z głównych zadań jest pomoc lokalnej społeczności, niepozostały obojętne na los potrzebujących. Żołnierze i pracownicy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, przy wsparciu podległego 71 batalionu lekkiej piechoty oraz Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku zorganizowali świąteczną zbiórkę na rzecz podopiecznych jednego z pomorskich hospicjów dziecięcych „Bursztynowa Przystań” w Gdyni. 17 grudnia delegacja 7 PBOT udała się do hospicjum, gdzie w obecności Dyrektora ks. Grzegorza Milocha wręczono zebrane dary, tak niezbędne w sprawowaniu codziennej opieki.

Przedstawiciele pomorskiej brygady odwiedzili także oddział dzieci w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, w Katedrze i Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Wizyta ta była odpowiedzią na zaproszenie Pani Wioletty Puffal, której córka przechodzi leczenie w klinice. Żołnierze WOT zorganizowali zbiórkę, z której środki zostały przeznaczone na upominki dla wszystkich małych pacjentów leczących się na oddziale onkologicznym gdańskiego szpitala. Podczas spotkania z rodzicami zapewniono, że pomoc nie jest jedynie świąteczną inicjatywą, ale podkreślono, że żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej są zawsze gotowi i zawsze blisko, by pomagać lokalnej społeczności.

Info i foto: Maciej Szalbierz

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.