Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Majówka na Żuławskiej Kolei Dojazdowej

Majówka na Żuławskiej Kolei Dojazdowej fot. PTMKŻ
Tradycyjnie pierwsze kursy wąskotorowej Żuławskiej Kolei Dojazdowej rozpoczynają się od 1 maja. W tym roku Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych zaprasza na przejazdy według wiosennego rozkładu jazdy w dniach 1 - 5 maja.

Codziennie, od 1 do 5 maja z Nowego Dworu Gdańskiego o godzinie 10:00 będzie wyjeżdżał pociąg w kierunku pasa nadmorskiego przez Stegnę, Jantar do Mikoszewa (stacja Prawy Brzeg Wisły przy ul. Polnej).  Pociągi będą cały dzień kursować między Mikoszewem, Jantarem a Sztutowem, a wieczorem skład wróci do Nowego Dworu Gdańskiego. Dodatkowo uruchomiony zostanie popołudniowy pociąg z Nowego Dworu Gdańskiego do Stegny i z powrotem o godz. 14:30. Jak zwykle na zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking przy bazie kolei w Nowym Dworze Gdańskim, dzięki któremu można zostawić bezpiecznie samochód i wybrać się w podróż kolejką. Kupując bilety bezpośrednio w pociągu wystarczy, że zajmie się miejsce w pociągu, a konduktor podejdzie i sprzeda bilet. Gdyby podróżny chciał zakupić go wcześniej można to zrobić za pośrednictwem MOBILETU (Telefon komórkowy) lub przez serwis internetowy, ze strony www.kolejzulawska.pl. Ceny biletów jednorazowych normalnych wahają się od 6 do 13 zł w jedną stronę w zależności od przejechanej trasy. Uprawnionym osobom przysługują ulgi ustawowe, zgodnie z przyjętymi w całym transporcie kolejowym w Polsce. 

Info i foto:  PTMKŻ 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.