Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański: Moniuszko - twórca opery narodowej - 200. rocznica urodzin.

Nowy Dwór Gdański: Moniuszko - twórca opery narodowej - 200. rocznica urodzin. fot. Facebook wydarzenie: Moniuszko - twórca opery narodowej - 200. rocznica urodzin.
Po premierze "Halki" w 1854 roku w Wilnie kompozytor Stanisław Moniuszko zapytał swojego znajomego, starego szlachcica, jak mu się podobała opera. " - E, tam. Za długa historia. Dałby stolnik dziewczynie krowę w pierwszym akcie i wszystko by się skończyło."

O Stanisławie Moniuszko w 200. rocznicę jego urodzin (5 maja 1819) opowie Wacław Bielecki. Wykład wzbogacony będzie muzycznymi ilustracjami.

 Wacław Bielecki-od 1947 r. mieszkaniec Nowego Stawu, a od 1974 roku Sztumu. Absolwent pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Nowym Stawie i asystent w Katedrze Pedagogiki UMK w Toruniu. Dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Sztumie. W 1980/81 roku redaktor naczelny tygodnika "Sztumska Solidarność", a na przełomie lat 1989/90 członek kolegium redakcyjnego tego czasopisma. W latach 1990 - 1994 roku przewodniczący Rady Miasta i Gminy Sztum. Zainteresowania pozazawodowe: muzyka-nie tylko klasyczna, fotografia, spacery rowerowe i wnuki. Współpracuje z Kwartalnikiem Społeczno-Kulturalnym Dolnego Powiśla i Żuław "Prowincja".

20 maja 2019 o godz. 17:00. ŻOK, ul. Sikorskiego 21 w Nowym Dworze Gdańskim

Info i foto: Facebook wydarzenie: Moniuszko - twórca opery narodowej - 200.rocznica urodzin.

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.