Wydanie nr 195/2020, Poniedziałek 13.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Radomiła, Joel, Ernest, Eugeniusz, Małgorzata, Trofima, Sara, Jakub, Ezdrasz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański: 74.rocznica zakończenia II Wojny Światowej

 Nowy Dwór Gdański: 74.rocznica zakończenia II Wojny Światowej fot. Facebook Gmina Nowy Dwór Gdański/ Kamil Dyl, Krystian Falk
W 74.rocznicę zakończenia II Wojny Światowej, upamiętniono wszystkich poległych i pomordowanych. Uroczystości rozpoczęły się pod pomnikiem przy ul.Wejhera, gdzie odbył się apel patriotyczny.

W swoim przemówieniu Burmistrz Jacek Michalski przypomniał, że miliony naszych rodaków oddało życie za państwo polskie:

-"Było wśród nich wielu żołnierzy, ale także cywilów, zwykłych Polaków, którzy na różne sposoby starali się pokonać totalitaryzm i łagodzić jego skutki. Od nas zależy w jakim świecie będziemy żyć. W pogrążonym w konfliktach zbrojnych, nienawiści, zaściankowości, poczuciu wyższości jednych nad drugimi, czy w świecie opartym na prawdzie, wolności, poszanowaniu dóbr, wartości moralnych oraz wzajemnej życzliwości. Każdy z nas musi sam znaleźć odpowiedź na to pytanie".

Przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów, po czym przemaszerowano pod pamiątkową tablicę przy stacji kolei wąskotorowej, skąd transportowano ludność do nazistowskiego - niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Stutthof w Sztutowie. W uroczystościach wzięły udział delegacje: gminy Nowy Dwór Gdański na czele z Burmistrzem Jackiem Michalskim, powiatu nowodworskiego na czele ze Starostą Jackiem Grossem, służby mundurowe, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy.

Info i foto: Facebook Gmina Nowy Dwór Gdański/ Kamil Dyl, Krystian Falk

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.