Wydanie nr 155/2020, Środa 3.06.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Tamara, Konstantyn, Owidiusz, Leszek, Paula, Cecyliusz, Ferdynand, Klotylda, Owidia, Kewin, Klotylda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański: Spotkanie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich dla uczniów Zespołu Szkół nr 2

Nowy Dwór Gdański: Spotkanie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 fot. mgr Gabriela Figacz doradca zawodowy kierownik praktycznej nauki zawodu
Dnia 10 maja 2019 roku w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Zespole Szkół nr 2 odbyły się zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy 3W, 2SW i 2W Branżowej Szkoły I stopnia.

Podczas spotkania z uczniami przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Dworze Gdańskim przeprowadzili spotkanie informacyjne na temat  sposobów uzupełniania kwalifikacji zawodowych, bezpiecznych wyjazdów do pracy za granicę a także pierwszych kroków w podejmowaniu własnej działalności gospodarczej. Do dyspozycji uczestników był doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Dworze Gdańskim Pani Agnieszka Kołtek, która sprawdzała wśród uczniów  predyspozycje do bycia przedsiębiorcą. Następnie specjalista ds. dotacji Pani Joanna Piotrowska przedstawiła szczegółowe informacje na temat pozyskiwania dotacji z funduszy unijnych na wsparcie osób bezrobotnych a także realizowanych projektów skierowanych do osób młodych.  Na zakończenie i podsumowanie spotkania pośrednik pracy EURES Pani Magdalena Łykowska-Zuchlke odpowiadała na pytania, dotyczące zatrudnienia za granicą. Młodzież dowiedziała się, czym jest EURES i w jaki sposób może on pomóc w znalezieniu bezpiecznej pracy za granicą.

Info i foto: mgr Gabriela Figacz doradca zawodowy kierownik praktycznej nauki zawodu

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.