Wydanie nr 27/2021, Środa 27.01.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Najlepsi w Straży Granicznej” i „Jak Najlepsi w Straży Granicznej”. Trzydniowe zawody sportowe.

  • Wydanie nr 27/2021
  • 16 września 2019, 09:43
  • Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
  • Na sygnale
„Najlepsi w Straży Granicznej” i „Jak Najlepsi w Straży Granicznej”. Trzydniowe zawody sportowe. fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
11 września rozpoczęły się trzydniowe zawody o tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej”. Do walki stanęło 11 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski. Natomiast młodzież ze szkół średnich rywalizowała o tytuł „Jak Najlepsi w Straży Granicznej”.

Dzięki wsparciu finansowemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej odbyła się VI edycja sportowych zmagań. W obecności Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, władz miasta i powiatu kętrzyńskiego oraz zaproszonych gości, symbolicznym strzałem zawody rozpoczął  Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot.
Organizatorzy zaplanowali konkurencje, podczas których funkcjonariusze Straży Granicznej mogli sprawdzić  swoje siły i umiejętności, ale też współdziałanie z kolegą z patrolu.
Pierwszego dnia na uczestników czekał tor sprawnościowy, podczas którego zawodnicy musieli, m.in. pokonać 170 cm ścianę , równoważnię oraz tunel. Następnym etapem było składanie i rozkładanie broni, pomoc rannej osobie  i strzelanie z broni pneumatycznej. Po torze przeszkód uczestnicy zmierzyli się z jazdą precyzyjną land roverem, rowerem, musieli też pokonać trudny teren pojazdem ATV. Nie zabrakło również  strzelania. 
Drugiego dnia zawodów w okolicach Kętrzyna, odbył się bieg na orientację w terenie. Uczestnicy musieli pokonać około 15 km i wykazać się nie tylko kondycję fizyczną, ale i prawidłowo odczytać mapy, czy znaleźć ukryte punkty kontrolne.

Ostatniego dnia sportowcy sprawdzili swoją wiedzę w teście m.in. z kontroli ruchu granicznego, ochrony granicy państwowej, czy ustawy o cudzoziemcach.

Tytuł „ Najlepsi w SG” zdobyła drużyna z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, II miejsce wywalczył zespół z Warmińsko-Mazurskiego OSG, a na III miejscu, stanęła ekipa z Morskiego Oddziału SG.

Puchary i nagrody zwycięskim drużynom wręczali: płk SG Iwona Łatunowicz zastępca  komendanta W-MOSG, st. chor. szt. SG Piotr Szejn wiceprzewodniczący NSZZ FSG Zarządu Oddziałowego w Kętrzynie oraz przedstawiciel PZU Pan Wojciech Siwicki.

W tym roku po raz drugi Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej zorganizował zawody „Jak Najlepsi w Straży Granicznej”. 11 września w sportowej rywalizacji  udział wzięło 6 drużyn ze szkół średnich naszego województwa.

Młodzież zmierzyła się w następujących konkurencjach: test z wiedzy o polskich formacjach granicznych, jazda precyzyjna rowerem, tor przeszkód, strzelanie z pistoletu pneumatycznego oraz bieg sztafetowy 4x400 metrów. Najwięcej emocji wzbudził tor sprawnościowy. Młodzi ludzie nie tylko musieli wykazać się kondycją fizyczną, ale również zwinnością podczas wykonywania ćwiczeń.

W zawodach „Jak Najlepsi w Straży Granicznej” zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu. Puchary i nagrody zwycięskim drużynom wręczał Komendant W-MOSG płk SG Robert Inglot.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.